Слово «криза» знайоме кожному росіянину. Знайти роботу в непростий для російської економіки час дуже складно. Скорочується кількість робочих місць, зарплати не ростуть на відміну від вимог роботодавців - куди податися? Багато роблять для себе висновок - у власний бізнес. Звичайно, жоден майбутній підприємець не сподівається на процвітання без труднощів і «підводних каменів». Але спробувати все ж варто.
Бізнес в кризу: чим зайнятися?
Бізнесу в кризу 2014-2015 року доводиться непросто. Кількість малих і середніх підприємців знизилося і продовжує зменшуватися. Тут зіграло свою роль все: і що знизилася купівельна спроможність громадян, і обмеження імпорту через санкції Заходу, і «звалився» рубль, і погіршення умов кредитування. Хоча на підтримку підприємництва держава висунула ряд «бонусів» - це і розвиток саморегулювання, і субсидування, і створення центру аутсорсингу, і підтримка соціального бізнесу, - але ситуація як і раніше залишається складною.
Підсумок не радує. Згідно зі статистикою Вищої школи економіки, більше сімдесяти відсотків тих, хто мріяв займатися бізнесом в Росії, просто не мають можливості втілити свої плани в життя. Основними причинами називають неможливість взяти позику через непомірно високих кредитних ставок і бюрократії. Більше того, даючи однією рукою пільги, інший влада забирає їх.
Так, наприклад, Мінфін скорочує число підприємців, що мають право на пільговий режим оподаткування. З цього списку «викинуті» торгові точки, рантьє, пункти громадського харчування. Глава уряду зажадав від малих підприємств допомогти з поповненням бюджету. «Куди допомагати?» - Обурилися власники дрібних фірм: «... тут би самим ноги не протягнути».
І все-таки кожен місяць в Росії відкриваються нові малі підприємства. Адже навіть в умовах кризи не буває «все погано», завжди є нові можливості. А суворі умови економіки - привід не втрачати дисципліну і ретельніше прораховувати свої плани і прогнози.
Перейдем до самих бізнес ідей: бізнес портал.
|