Цифровий інтегральної мікросхемою називають конструктивно завершений виріб, що представляє собою кремнієвий кристал на якому сформовані логічні елементи.
Зазвичай цифрова інтегральна мікросхема укладена в герметичний корпус, який не тільки захищає кристал від дії навколишнього середовища, але й несе на собі висновки мікросхеми, а так само розсіює виділяється кристалом тепло.
Частіше за інших використовують плоскі (планарниє) корпусу і корпусу з дворядним розташуванням виводів (DIP). Корпуси бувають:
металоскляний;
металокерамічним;
склокерамічними;
пластмасовими і т.д.
Найбільш дешеві пластмасові корпуси, які зазвичай використовують для загальнопромислових мікросхем. Ескізи мікросхем в планарном і DIP-корпусі мають вигляд:
Интегральная схема може мати від шести і до десятків і навіть сотень висновків. Висновки зазвичай нумерують з боку маркування проти годинникової стрілки. Перший висновок відзначають ключем, в якості якого використовують або мітку на тілі мікросхеми, або особливу форму виводу. Висновки мікросхеми з'єднані з шинами харчування, входами і виходами сформованих в кристалі логічних елементів. Схеми такого з'єднання, часто званими цоколекой, приводять в довідниках. Наприклад, цоколевка мікросхеми К555ЛА3 має вигляд:
При зображенні на принциповій схемі елемента, що входить до складу мікросхеми, зазвичай вказуються тип мікросхеми та номери висновків, з'єднаних з цим елементом. наприклад:
Цифрові мікросхеми можуть мати малий, середній і великий рівні інтеграції. Ці рівні відповідають десяткам сотням і тисячам транзисторів, сформованим в кремнієвому кристалі. Малий рівень інтеграції зазвичай мають мікросхеми, в яких реалізований набір незв'язаних один-з-іншому логічних елементів. У мікросхемах середнього рівня інтеграції логічні елементи з'єднані один-з-іншому утворюючи якусь типову схему цифрової електроніки (лічильник, дешифратор, суматор). У великих інтегральних схемах (ВІС) реалізована маса з'єднаних один-з-іншому типових схем. До класу БІС відносяться: мікропроцесори, однокристальних мікро ЕОМ, мікросхеми пам'яті.
|