Воскресенье, 19.05.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2016 » Июль » 18 » Догляд за новонародженим. Перший місяць
15:29
Догляд за новонародженим. Перший місяць

У період від народження до першого місяця дитина розвивається інтенсивно і стрімко. Він потрапляє в абсолютно нову, невідому йому середу. Тому в цей період він як ніколи потребує комфорті і безпеки. Це означає постійний і якісний догляд за новонародженим в перший місяць - від матері та інших членів сім'ї.

Цей період дуже важливий для дитини. Для нього - це час змін, коли він повинен вчитися все робити сам: дихати, дивитися, чути, харчуватися, зігріватися і робити перші рухи. Тіло дитини змінюється, поступово пристосовуючись до нових умов.

Розумовий розвиток дітей в перший місяць

У перші місяці життя дитина спить дуже багато. Відразу ж після народження він може спати до 20 годин в день, прокидаючись тільки щоб поїсти. В цьому випадку не має значення, день чи ніч - біологічний годинник його ще не відрегульовані. Це означає, що мамі також доведеться провести багато ночей без сну. Але до кінця першого місяця час сну поступово знижується. Дитина спить в основному ночами, а вдень здебільшого не спить.

Догляд за новонародженим першого місяця полягає також в постійному перебуванні поруч з ним. Його реакція на навколишні предмети в перші дні дуже слабка, а тому батькам слід «допомагати» йому своїм перебуванням безпосередньо поруч. У 2-3 тижні малюк вже пристосовується до фокусування зору на яскравих об'єктах.

Як правило, в першому місяці відбувається перша посмішка дитини. Це відбувається спочатку тільки під час сну, але згодом мама помітить це прояв задоволення після годування. Для вираження своїх почуттів і бажань новонароджений використовує два дії: плаче, коли йому погано, або посміхається, коли йому добре.

Більше про догляд за дитиною ви дізнаєтесь тут: http://malchonka.ru/rebenku-mesyats/. Все про дитину у перший місяць життя.

Фізичний розвиток дитини в перший місяць

Малюк у віці до одного місяця дуже безпорадний. Його руху як і раніше дуже хаотичні, безглузді і узагальнені. Внаслідок підвищеного тонусу м'язів малюк стискає і розтискає кулачки, згинає і розгинає ніжки. Але до кінця місяця рухи стають все більш усвідомленими.

В середньому, при правильному догляді за новонародженим в першому місяці вага дитини збільшиться на 500-600 г, а довжина тіла - від 3 см. Все залежить від ваги і зростання при народженні. Якщо дитина народилася маленьким, то набирати він швидше за все буде більше. Окружність голови збільшиться на 1,5 см, а грудей - 2 см.

Догляд за дитиною протягом першого місяця життя

Догляд за новонародженим першого місяця - це мистецтво, яке батьки повинні освоїти вже в самому найближчому майбутньому. Дитина потребує максимального обслуговуванні, оскільки він абсолютно безпорадний. У цей період життя малюка формуються навички спілкування, і вони посилюються і поліпшуються, якщо малюк оточений турботою, а батьки з радістю відгукуються на його прохання. Якщо мама відповідає всім вимогам дитини і забезпечує йому максимальний комфорт, то навіть в зрілому віці сформована людина буде почувати себе більш впевнено.

Догляд за новонародженим першого місяця має на увазі, в першу чергу, турботу про пупкової ранки. Як правило, пуповина відвалюється ще в пологовому будинку, проте мамі потрібно перші два тижні стежити, щоб пупок залишався сухим і не піддавався потрапляння інфекції. У більшості випадків для цих цілей використовують зеленку.

Купання дитини - це обов'язковий щоденний атрибут. Малюк народжується з волоссячком, злиплими від навколоплідних вод. Після прибуття з пологового будинку мамі слід вимити голову дитини. Купати малюка необхідно в кип'яченій воді температурою не більше 36.8 градусів. Не слід постійно намивати дитини милом, щоб уникнути пересихання шкіри. Також важливо обробляти всі складочки дитини, щоб уникнути суперечки та розвитку ранок.

Особлива увага приділяється обробці носа, вушок, вічко малюка: вони повинні міститися в чистоті і щодня оброблятися. Досить протирати їх ватним тампоном або чистою тканиною, змоченими в кип'яченій теплій воді.

Просмотров: 547 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Июль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz