Воскресенье, 19.05.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2014 » Ноябрь » 4 » Досвід догляду за лежачими хворими
20:53
Досвід догляду за лежачими хворими

Я хочу поділитися своїм досвідом догляду за лежачими хворими. Інформація з літератури та інтернету це одне, а от досвід, якісь тонкощі і хитрості, що допомагають полегшити цей процес, зовсім інше. 

Мені довелося доглядати за своєю мамою після того, як вона спочатку злягла після інсульту, а потім злягла вдруге через рік від наслідків першого інсульту. 

Доглядати за лежачим чоловіком дуже важко і дуже складно. Лежачий не може встати, щоб дійти до ванної і почистити зуби, вмитися і виконати інші гігієнічні процедури. Він не може навіть сісти, щоб ви могли допомогти йому помити голову. Він просто лежить, лежить колодою, а оскільки всі м'язи його тіла розслаблені, він не в змозі відштовхнутися, впертися, то весь його вага ухаживающему доведеться прийняти на себе. Добре, якщо людина худорлявої статури, кілограм 60-70, і то мало не здасться. А якщо 90? 120? Всі маніпуляції вкрай важкі, бажано виконувати їх удвох з ким-небудь, це набагато спрощує задачу. Є так звані функціональні медичні ліжка, за допомогою створених, що піднімаються і опускаються сегментів яких лежачому хворому можна надати будь-яку позу - посадити, повернути і т.д. Але це дороге задоволення, хоча і значно полегшує догляд. 

Потрібен догляд за хворим?! Зверніться сюди: сиделка по уходу за больным.
Тут ви дізнаєтесь як треба доглядати, а також замовити професійний догляд.

Догляд за лежачим хворим таїть чимало підводних каменів, несподіваних неприємностей, головний з яких - поява пролежнів. Чим старша людина, тим швидше вони з'являються. Не допустити з появи і своєчасно виявляти і лікувати почалися пролежні - основне завдання в догляді за лежачим хворим. Профілактика пролежнів зводиться до того, щоб перевертати хворого кожні 2-3 години на другий бік, міняти позу його тіла. Як мінімум 1 раз в день, зазвичай при ранковому туалеті, необхідно робити масаж всього тіла. Для цього можна використовувати електричний ручний масажер. Непогано допомагають протипролежневі матраци, які можна купити через інтернет або безпосередньо в магазинах медичного обладнання. Вони розрізняються розміром, максимальним навантаженням (тому їх треба підбирати відповідно до ваги хворого) і за функціями. Є просто надувні, тобто які з кількох зон, надуваються й здуваються по черзі, тобто складаються з декількох десятків осередків, тиск в яких регулюється відповідно до ваги хворого, тобто з піддувом повітря. Однак такий матрац ефективний тільки для тих хворих, у яких ще не відбулося повної розлад всієї системи організму. При глобальних старечих змінах, пов'язаних з порушенням кровообігу, не допоможе навіть такий матрац. Пролежень може з'явитися за дві години, якщо, наприклад, хворий полежав, упершись коліном в стіну або тверду спинку дивана. Більш того, пролежні у хворих в такому стані можуть з'являтися не від тиску зовні, а від тиску зсередини - від тиску кістки на прилеглі тканини, особливо у людей із занадто низькою вагою. Перша ознака пролежня - на шкірі з'являється червона пляма, а в самому найближчому часі в його центрі утворюється щось, що нагадує мокрий мозоль. Такі осередки необхідно обробляти сумішшю горілки і звичайного шампуню в пропорції 50х50, а потім змащувати ранозагоювальної маззю. Розпочаті пролежні розвиваються стрімко, тому бажано хворого двічі на день обстежити на предмет їх виявлення, приділяючи особливу увагу області лопаток, крижів, тазостегнових суглобів, колін і ліктів. 

Тепер про гігієну. Лежачому хворому теж потрібно чистити зуби, умиватися, мити голову. Почистити зуби щіткою з пастою не завжди можливо, особливо, якщо людина не в змозі сидіти. Тому для зовсім лежачих людей можна використовувати очищувальну жувальну гумку. Можливе використання силіконової зубної щітки для дітей, яку надягають на палець. Умивати лежачого людини можна вологим рушником, вологою ваткою, особливу увагу приділяючи очам, ніздрям і вухам. Для миття волосся можна використовувати так звані сухі шампуні, які продаються в звичайних косметичних магазинах. Ці шампуні-аерозолі повністю виключають застосування води і добре очищають волосся. Волосся лежачого хворого необхідно кожен день розчісувати вранці і ввечері, крім того, бажано довге волосся вкоротити, вони так не будуть сплутуватися і доглядати за ними легше. 

Лежачого хворого необхідно щодня обтирати жорстким рушником - це і гігієнічна процедура, і масажна. Особливу увагу треба приділяти пахвовій області і пахової, у жінок - області під грудьми, а так само всім природним складкам. Для очищення шкіри дуже добре використовувати вологі серветки, але без кремовою просочення. Але раз на місяць навіть при використанні вологих серветок хворого все одно потрібно мити з милом за допомогою змочених у воді рушників. 

Завжди з лежачими хворими встає проблема відправлення природних потреб. Якщо хворий в стані хоча б 5-10 хвилин перебувати в сидячому положенні, якщо він відчуває позиви, то можна поставити поряд з ліжком біотуалет. Хворого можна на вимогу висаджувати на нього, а на ніч надягати підгузок, таким чином, ця проблема буде вирішена. Але якщо людина зовсім не може сидіти, або він не відчуває позиви, що часто трапляється у літніх людей або у тих, хто переніс інсульт, то тоді необхідно використовувати підгузники для дорослих. Практика показує, що підгузники краще купувати на 1 розмір більше, ніж показано по таблиці. Але одного підгузника буває мало. Часто лежачі хворі (якщо вони не повністю паралізовані), соваються в ліжку, підгузник може зміститися, може відірватися або розстебнутися одна з застібок, буває, що самі хворі зривають з себе підгузники. Тому під простирадло слід стелити убираючу пелюшку розміром 60х90, а ще краще 90х90. Раз на добу після того, як хворий спорожнив кишечник, його слід залишати на годину-дві без підгузника на одній вбираючою пелюшці, щоб провітрити пахову область і сідниці. 

Шкіра у літніх людей зазвичай стає сухою. Тому для догляду за шкірою слід застосовувати відповідні крему або гелі. 

Для полегшення догляду чоловіків можна тримати в одному підгузку, а жінкам зшити коротку туніку без рукавів трохи нижче пояса. Однак, якщо хвора перебуває в потьмарення розуму, вона може знімати з себе цю туніку, замотуватися в неї і навіть задушити. Якщо спостерігається таке - доведеться її теж тримати в одному підгузку. 

Лежачі хворі частенько втрачають орієнтир в часі і просторі, буває, що вони раптом серед ночі вирішують перевірити, чи не чи повернулася до них здатність стояти, і підхоплюються з ліжка. Результат - вони можуть падати з ліжка, а удари і травми, отримані при падінні, можуть бути як дуже важкими, наприклад, переломи, так і безпосередньо привести до смерті (при ударі головою, наприклад). Щоб уникнути нещасних випадків, пов'язаних з падіннями, слід або приробити до ліжка поручні на петлях зі клямками - треба - опустив поручень, треба - підняв, або ж відгвинтити (відпиляти) ніжки ліжка. Таким чином, якщо хворий раптом впаде, то висота падіння в 30-35 сантиметрів не призведе до травм, а вам буде значно простіше підняти людину назад на ліжко. 

Постільна білизна лежачому хворому слід міняти щодня. Робиться це методом перекочування хворого. Простирадло скочується в трубочку уздовж. Ви підходите до краю ліжка і перекочуватися лежачого на протилежний край на бік. З звільнилася половини ліжка скачує стару простирадло і розкочуєте нову максимально близько до тіла лежачого, фактично підтикати простирадло під його бік. Перекочуються людини на другий бік, на чисту постіль, прибираєте стару простирадло і застеляєте що залишилася половину ліжка. 

Поїти лежачого людини випливає з заварника з довгим носиком, використовувати дитячий поїльник не варто - такі хворі втрачають здатність набувати нові навички, вони просто не розуміють, як користуватися поїльником. Можна використовувати коктейльні трубочки зі згином. Під час годування, якщо хворий не може сидіти, його голову слід підняти вище на подушці, повернути трохи на бік і під цю сторону підкласти рушник, щоб крихти і краплі не бруднили наволочку, не потрапляли на ліжко. 

Щоб щохвилини не забігати в кімнату і не питати, що потрібно хворому, слід придбати радіо-няню. Один приймач ставите біля ліжка хворого, з другим ходите по будинку і навіть виходите у двір - радіус дії у них до 50 метрів. Може виручити і звичайний електричний дверний дзвінок. Кнопка монтується в межах досяжності хворого, а сам дзвінок встановлюється десь в квартирі. 

Лежачий хворий потребує і в особливо ретельному контролі з боку медиків. На будинок слід регулярно викликати терапевта, при необхідності - невролога, психіатра та інших спеціалістів. Лежачий літня людина - кандидат на інвалідність. Якщо ви оформите інвалідність, то у відділі соціального захисту будете отримувати безкоштовні підгузники. В деяких регіонах видають і інші засоби догляду. 

І на закінчення - кілька слів до оточуючих. Якщо у когось із ваших знайомих є лежачий хворий, проявіть трішки співчуття і участі до тих, хто за ним доглядає. Це дуже важка і фізично, і морально робота. Особливо, якщо нікому допомогти. Наявність лежачого хворого пригнічує, це дуже сумно, спостерігати, як твій близький згасає. Хоча б іноді цікавтеся, як справи, чи не потрібна допомога. Запросіть ухаживающего в гості, допоможіть йому хоча б не на довго відволіктися від своїх проблем. Є можливість - допоможіть йому хоч чуть-чуть. Посидіти з дітьми, з'їздити в магазин, просто спокійно попити чаю. Хоча б просто запитайте, як у нього справи.

Просмотров: 4582 | Добавил: 329 | Рейтинг: 4.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz