Багато, намагаються вести здоровий спосіб життя, забувають про те, що хімія навколо нас. У тому числі не обійшла вона і пральні порошки. Якщо взяти в руки упаковку самого-самого нешкідливого дитячого порошку, то прочитавши склад, розумієш і тут суцільна хімія. Зрозуміло, що без хімії ні куди. Гасіння соди оцтом той же хімічний процес. Але, як же бути людям схильним до алергії і маленьким дітям. Я знайшла спосіб відпирати дитячі речі не викликаючи роздратування на ніжній дитячій шкірі. Для цього треба самостійно приготувати гель для прання.
Вам знадобиться
1 літр води;
1/2 бруска 70% господарського мила;
300 м харчової соди;
синька;
Ефірне масло;
Покрокове рішення
Натираємо на самій звичайній тертці господарське мило в стружку. Для передбачуваного обсягу вистачить всього пів бруска.
Кип'ятимо воду. Відразу після закипання вимикаємо і додаємо повільно мильну стружку. Розмішуємо до повного розчинення.
У вийшов кисіль висипаємо соду і так само розмішуємо до повного розчинення.
У остигнула масу можна додати пару крапель синьки. Рівно стільки, що б колір всієї субстанції став ніжно блакитним, приблизно як старі блакитні джинси. Синька, по суті, буде виконувати роль оптичного відбілювача.
Якщо ви готуєте такий гель з екологічної метою і не страждаєте алергією, то можна додати 2 - 3 краплі будь-якого ефірного масла. Отдушка стане натуральної та їли відчутною.
Упаковка для такого прального гелю повинна мати широке горлечко. Так як після повного його охолодження субстанція будить мати щільну гелеобразную консистенцію. Виливати її буде важко і незручно, простіше міряти столовими ложками. На повне завантаження 5 кг. я використовую 2 столові ложки такого гелю. Класти його можна відразу в пральний барабан.
Зверніть увагу
Хочу звернути увагу, що цей засіб просто ідеально для білої білизни. Дитячі комірці, забруднені супчиками і соками, відпирає на ура.Можно його використовувати для кольорових і чорних речей, але тоді необхідно встановлювати в програмі машини додаткове полоскання. Інакше можуть залишитися білі сліди. Але, це ставитися, так само, і до будь-якого іншого порошку.
Піноутворення у такого кошти не велика. Так як сода є не тільки відбілювачем, а й піно-гасителем.
На пральну машину такий засіб навряд чи погано впливає. Я не сантехнік і не майстер по ремонту. Але цілком можу стверджувати, що після року використання такого засобу, машина в порядку. Ще одним плюсом стане від, що не потрібен пом'якшувач води і засіб для зняття накипу зі спіралі - з цим так само впорається звичайна сода.
Для любителів «жорсткої» прання, харчову соду можна замінити кальцинованої. Ефект буде краще в рази, при тому, що соди треба в 3 рази менше ніж харчовий. Але я ставлюся до кальцинованої соді погано, у мене на неї алергія. А готували ми з вами мило гіпоалергенні.
|