Воскресенье, 19.05.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2014 » Октябрь » 18 » Як прискорити гальмуючий Android-смартфон
21:39
Як прискорити гальмуючий Android-смартфон

Багато людей впевнені, що продуктивність їх смартфонів, що працюють під управлінням операційної системи Android, з часом падає. Чи так це? Безумовно, так, але проблема ця характерна не тільки для вищеназваних пристроїв. Тривале використання, наприклад, iPad 3 з iOS 7 обернеться тим же результатом. Питання, поставлене в статті, адресується саме розробці компанії Google, так як на сьогоднішній день вона є найпоширенішою мобільною платформою у світі, а значить, їй доводиться витримувати і більша кількість вступників претензій. Стаття присвячена причинам, через які робота Android може сповільнитися, і способам боротьби з цією неприємністю. 

Оновлення операційної системи і боротьба з ресурсовитратності додатками 

Android - це платформа, для якої із завидною частотою виходять нові версії програмного забезпечення. Тим не менш, технічні можливості вже випущених пристроїв залишаються колишніми, а поновлення можуть не бути оптимізовані для застарілих з точки зору розробників моделей, що стає причиною уповільнення роботи. Інша небезпека, яка призводить до того ж результату, виходить від виробників додатків, які можуть додати в функціонал програми якесь вірусне оновлення, що проходить у фоновому режимі, непомітно для користувача. Проблемою можуть стати і звичайні програми, які без праці відтворювалися деякий час назад не на самому новому пристрої, а в один момент стали викликати уповільнення роботи. Розробники орієнтуються на нові версії смартфонів і планшетів, оптимізуючи ПО під їх апаратні засоби. Моделі, присутні більше року на ринку, не є потенційно перспективними для них, тому з часом стає по-справжньому складно знайти додатки, робота з якими не буде негативно позначатися на продуктивності пристрою.

Цікавитесь новітніми технологіями? Бажаєте навчатись? Тоді вам сюди: electrocommand.ru.
 ЭВМ ЕС-1030 - повна інформація. Все що необхідно знати.

Виправити становище можна, вдавшись до установки кастомной прошивки, наприклад, CyanogenMod, якщо операційна система почала здавати в плані швидкодії. Це може виявитися таким собі протидією важким для відтворення офіційним темам і вірусним оновлень. У питанні ж роботи з новими додатками, на жаль, доведеться лише шукати альтернативи, адаптовані під застарілі моделі. 

фонові процеси 

Багато користувачів встановлюють на своєму пристрої, як правило, більше додатків, ніж використовують хоча б раз на тиждень. Деякі з цих програм відкриваються при запуску і працюють у фоновому режимі, споживаючи ресурси процесора і займаючи пам'ять пристрою. Android пропонує справжню багатозадачність, тому додатки можуть працювати у фоновому режимі. Тим не менш, часто надлишок одночасно запущених програм веде до уповільнення роботи. Використання анімованих живих шпалер і великої кількості віджетів на робочому екрані обертається тим же результатом зважаючи завантаження процесора і підвищених вимог до ресурсів пам'яті. Для того, щоб перевірити, які програми знаходяться в фоновому режимі, слід відвідати відповідний розділ «Додатки» в настройках і перейти до категорії «Працюючі». Так можна позбутися від тієї програми, яка не використовується за призначенням, але споживає ресурси. 

Відключення живих шпалер, видалення віджетів і ресурсовитратності невикористовуваних додатків, як можна здогадатися, деяким чином допоможе вирішити проблему завантаженості процесора Android-пристрої. 

Заповнена файлова система 

Твердотільні накопичувачі сповільнюються, як тільки виявляються заповненими. Таким чином, збереження даних в майже повну файлову систему може обернутися уповільненням процесів. Розділ «Пам'ять» в настройках наочно демонструє актуальний стан накопичувача і переважаючий тип файлів, що займає його. Тимчасові дані, що зберігаються в кеші, можуть також споживати вільний простір в пам'яті пристрою, якщо їх числа дозволено рости безконтрольно. Тому очищення кешу може допомогти звільнити дисковий простір і посприяти більш ефективній роботі файлової системи. Для того, щоб очистити дані встановлених додатків з кешу, слід відкрити розділ «Додатки» в настройках, перейти до підрозділу «Управління додатками» і, вибравши необхідну програму, стерти дані. 

Знову ж таки, в питанні завантаженості файлової системи важливу роль відіграє грамотний розподіл пріоритетів. Для повноцінної роботи смартфона слід позбавлятися від невикористовуваних додатків і файлів. Крім того, періодично важливо очищати кеш. В особливо складних ситуаціях допустимо застосувати скидання налаштувань для того, щоб отримати абсолютно новий, «порожній» девайс. 

відсутність TRIM 

Відсутність належної підтримки служби TRIM було названо Google головною причиною поступового уповільнення роботи офіційного планшета компанії Nexus 7 Вихід версії Android 4.3 полегшив взаємодію з пристроєм додаванням належної підтримки TRIM. Власники старих пристроїв, які не працюють під управлінням Android 4.3, які відчувають труднощі зважаючи на уповільнення роботи девайсів, можуть вдатися до отримання прав суперкористувача і застосуванню додатка «LagFix» для того, щоб працювати з TRIM. ПЗ дозволяє здійснювати ту ж команду «fstrim», яка працює в Android 4.3 в фоновому режимі. Служба TRIM необхідна, тому що робота твердотільних накопичувачів з часом сповільнюється через принципу функціонування осередків флеш-пам'яті. Вони повинні бути очищені, перш ніж можуть бути перезаписані. TRIM очищає комірки, що містять дані віддалених файлів, забезпечуючи більш ефективну і швидку роботу з ними. 

Отже, шляхом вирішення цієї проблеми однозначно 

 
можна вважати перехід на версію Android 4.3 і вище або ж альтернативний варіант, що здійснюється за допомогою можливостей додатка «LagFix» і root-прав. 

Як можна переконатися на прикладі кількох проблем, в більшості своїй що вирішуються за допомогою загальнодоступних інструментів, вік мобільного пристрою не є перепоною для подальшого використання. У тому випадку, якщо невдоволення викликає продуктивність смартфона, методами виходу з неприємної ситуації можуть стати такі кроки як установка кастомной прошивки, грамотний вибір необхідних з урахуванням технічних особливостей смартфона додатків і ефективне управління ними, відключення живих шпалер і віджетів, періодична очистка кеш-пам'яті або включення служби TRIM. Важливо пам'ятати, що від старого телефону не обов'язково позбавлятися в ту саму хвилину, коли одного разу процес завантаження чергової програми затягнеться на кілька секунд. У більшості проблем є ефективні рішення.

Просмотров: 1512 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz