Воскресенье, 19.05.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2017 » Январь » 6 » Як вибрати квітковий горщик і піддон до нього
17:21
Як вибрати квітковий горщик і піддон до нього

В даний час кімнатні рослини продають в основному в пластмасових горщиках, однак, це зовсім не тому, що вони найкращі. Так зручніше виробникам, так і торговельним організаціям. Пластмаса т легкий матеріал, що важливо для транспортування рослин.

І все ж, який посудину вибрати для вирощування рослин в квартирі? Ну, насамперед переважно нові судини. Для рослин з розвиненою кореневою системою підійдуть низькі судини. Невеликі і середні судини повинні мати отвори в днищі для стоку зайвої води в піддон.

У кімнатному садівництві використовують також керамічні і дерев'яні ємності. Розглянемо їх основні «плюси» і «мінуси» щ адже від вибору вазона може істотно залежати розвиток ваших рослин. Основними характеристиками посудини є його розмір (обсяг) і матеріал, з якого посудину виготовлений. До вторинних параметрами відносяться форма, загальна декоративність і колір судини.

Обсяг квіткового горщика

Найчастіше об'єм посудини вимірюється в літрах. Він визначається віком рослини і особливостями його біологічного розвитку. При вирощуванні рослин в кімнатних умовах в основному використовують горщики об'ємом від 0,5 до 10-12 л. І навіть для кімнатних дерев об'єм контейнера не повинен перевищувати 10-12 л. Інакше можуть виникнути труднощі при перенесенні, проведення водних і профілактичних процедур.

При необхідності рослини можна пересаджувати як більші, так і менші за обсягом посудини. Це трапляється, коли ємність явно велика для рослини, воно погано себе почуває у великій посудині. Огляд кореневої системи вказує на часткове її відмирання, і необхідно підібрати відповідний об'єму кореневої системи контейнер.

Ємність великого об'єму навіть з двометровим деревом можна легко повернути з допомогою диска «Здоров'я». Поставте на нього відро чи діжку і прикласти невелике зусилля.

Замовити автоматизовані горшки для квітів можна тут: горшки лечуза.

Матеріал, з якого зроблений горщик для квітів

Велика кількість всіляких судин з пластмаси не повинно привести вас до хибного висновку про їх беззаперечності. Якщо ви все ж придбали такий посудину, його необхідно ретельно вимити теплою водою з милом.

До достоїнств пластмасових контейнерів можна віднести легкість вироби, що дозволяє їх легко пересувати, а також дешевизну. Однак підріс квітка може раптово перекинутися, таким чином, гідність пластмасового горщика може перетворитися в істотний недолік.

Крім того, деякі види пластмаси виділяють у повітря приміщень та в грунт шкідливі речовини. Зовнішній вид пластмасових горщиків також залишає бажати кращого. Пластмасові посудини не вбирають вологу, їх стінки не пропускають повітря, тому в них важче підтримувати оптимальний режим поливу. А рослини з дуже чутливою кореневою системою зовсім не переносять близького сусідства з пластмасою!

В судинах, що виготовляються з прозорого або матового матеріалів можлива поява водоростей. Але вже якщо ви вирощуєте в такій посудині квіти, то при поливі маєте можливість спостерігати, як просочується вода, стежити, чи рівномірно змочується коренева система рослини, і судити про наявність вологи поблизу дна.

Дерев'яні ємності перед використанням бажано обпалити зсередини паяльною лампою, це продовжить сроких служби. Іноді всередині діжки прокладають шар поліетиленової плівки з метою запобігання псування дерева. Якщо в дерев'яних ящиках рослина не приживається, а ви впевнені, що розмір скриньки, а значить, і обсяг грунту не завищений щодо об'єму кореневої системи рослини, можливо, має місце несумісність породи дерева, з якого зроблений ящик, з культивованим рослиною.

Акуратно зроблені діжки виглядають вельми привабливо, а часом і ефектно! До того ж вони не забруднюють повітря квартири і грунтову суміш.
Однак відсутність отворів у дерев'яній посудині вимагає обережного поливу, що нерідко під силу лише досвідченому квітникарю-любителю.

При виборі глиняних або керамічних судин потрібно обов'язково звернути увагу на товщину стінок: горщики не повинні бути занадто товстими. Нові глиняні горщики перед використанням опускають у воду хвилин на десять, а глиняний посуд, що був у вжитку,
необхідно очистити від ґрунту в гарячій воді металевими або зробленими з іншого матеріалу щітками. Горщики з глини важкі і зазвичай добре утримує підросло рослина, спрощується процедура поливу. Стінки горщика вбирають в себе зайву вологу і віддають її ґрунті. Керамічні горщики не повинні бути покриті зсередини глазур'ю.

Однак на керамічних горщиках можлива поява нальотів, які погіршують декоративні властивості ємності.

Випаровування вологи через стінки посудини підвищує загальну вологість повітря в приміщенні. В період активного випаровування вологи відбувається деяке зниження температури.

Форма горщика для домашніх рослин

Для кореневої системи рослини краще, якщо судини мають конічну форму, що розширюється догори. З такого посуду набагато легше витягти підросло і зміцніле рослина з розвиненою кореневою системою. Судини бочкообразной форми використовувати небажано, так як при пересадці рослини горщик, можливо, доведеться розбити. Циліндрична форма посудини також не дуже вдала, особливо для багаторічних рослин, що утворюють потужну кореневу систему, наприклад, таких, як цифомандра, інжир або пасифлора.

Загальна декоративність і колір судини

При виборі горщиків і контейнерів необхідно враховувати вид рослини (його можливе цвітіння), а також особливості інтер'єру.
Вибираючи колір судини, корисно подумати, на якому місці буде розміщений квітка. Так, на сонячному підвіконні судини темного забарвлення сильно прогріваються, а значить, і грунт буде швидше підсихати. Бажано вибирати светлоокрашенные горщики — це обереже грунт від перегріву і швидкого пересихання на сонці. Горщики темного кольору необхідно затуляти від палючих сонячних променів. В якості екрану можна використовувати аркуші цупкого білого паперу. В пластмасових горщиках молочного кольору, а тим більше в прозорих пластмасових горщиках створюються умови для зростання водоростей у грунті.

Вибір горщика визначається метою вирощування рослини. Якщо переслідуються тільки декоративні цілі, для рослини підійдуть будь-які судини, що продаються в магазині (з урахуванням їх переваг і недоліків, описаних вище).

Якщо рослину вирощують з метою використання його в їжу, необхідний спеціальний підбір судин. Для цього непридатні пластмасові горщики.

Якщо вирощена рослина буде використано в цілющих цілях, потрібно самий ретельний вибір судини.

Вирощуванням лікарських рослин в домашніх умовах захоплюються тисячі любителів кімнатного квітникарства. Багато це роблять з інтересу, інших змушує цим займатися саме життя.

Деякі лікарські рослини можна з успіхом виростити вдома, а інші — в нашій кліматичній зоні — тільки і можна виростити у своїй квартирі.

Вирощуйте різні рослини, в тому числі і лікарські, в своє задоволення. Бачити, як зароджується життя, як на поверхні землі раптом з'являється крихітний росток — велика радість. День у день стежте за тим, як малесенький паросток набирає силу і збільшується в розмірах. Милуйтеся ним, спостерігайте за його динамічним розвитком і цвітінням. Споглядання рослин заспокоює!

На жаль, зазвичай рослини вирощують у чому попало і особливо не замислюються над цим. Для вирощування лікарських рослин краще зупинити свій вибір на дерев'яних скриньках. Підійдуть для цього і глиняні вазони, причому вони не повинні мати глазурованого покриття ні зовні, ні всередині. Допускається, в крайньому випадку, використання вазонів з зовнішнім покриттям з глазурі. Дерево та глина — природні матеріали.

До всіх інших матеріалів судин необхідно ставитися з особливою обережністю. Краще використовувати, як вже було сказано, вазони та горщики конусоподібної форми з розширенням догори. Не слід захоплюватися судинами надмірно великих обсягів, навіть для дуже великих багаторічних примірників 12 л — максимальний обсяг.

У кінцевому рахунку, вид рослини та її ботанічні особливості підкажуть вам, який посудину краще підібрати для вирощування конкретної культури. І з якого б матеріалу він не був виконаний, необхідно утримувати його в чистоті.

Піддони для домашніх квітів

Завжди переважніше вибрати високий піддон—адже в нього можна налити більше води. Скажімо, ви їдете на дачу—поставили вазон у кілька менш освітлене місце, влили в піддон необхідну кількість води. Кількість води визначається видом рослини, особливостями його біологічного розвитку, погодними умовами і т. д.

Багато зміцнілі рослини задовольняють свої потреби у воді, саме поглинаючи воду з піддону кореневою системою.

Просмотров: 623 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Январь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz