Вибрати ламінат не так вже й просто, як може здатися. Існує ряд нюансів, про які потрібно знати, якщо ви зібралися купувати цей тип покриття для підлоги. Для початку потрібно розібратися з класифікаціями та позначеннями. Але давайте про все по порядку.
Класи ламінату
Кожному класу ламінату притаманна певна зносостійкість. Від цього параметра залежить - як довго ламіноване покриття зможе вам прослужити. Для уніфікації оцінки якості ламінату в 1999 р ввели спеціальні норми, які затвердила Європейська Асоціація виробників ламінованих підлог. Європейські норми містять класифікацію ламінатів залежно від їх зносостійкості. Після тестування підлоги отримують клас використання (експлуатації).
Клас експлуатації визначає, як довго ламінат зможе зберігати зовнішній вигляд при різних навантаженнях і шкідливий вплив. Розроблено європейська норма (EN 13329) - вона містить 18 тестів, провівши які, ламінату присвоюють певний клас. Ця норма передбачає поділ ламінованих підлогових покриттів на дві групи - ламінати для комерційної експлуатації і ламінати для домашнього використання. Раніше основним критерієм при визначенні класу застосування був тест на зносостійкість, для проведення якого використовували спеціальний пристрій, обладнане шліфувальним кругом.
Товщина ламінату
Товщина ламінату може становити 6 - 12 міліметрів. Краще вибирати ламінат більшої товщини, так як чим він товстіший, тим міцніше, і укладати його легше. Крім того, чим більше товщина покриття, тим вище звукопоглинальні властивості.
Виходячи з вищесказаного, є сенс вибрати ламінат з товщиною в 8-12 міліметрів.
Виробники ламіната
Основна маса виробників дають гарантію терміном від 5 до 15 років. Але все ж краще віддати перевагу ламінату відомих виробників. Наприклад, таких як: Tarkett, Alloc, Pergo та інших.
Зазвичай, авторитетні виробники гарантують термін експлуатації більше 20 років, а у ламінату марки Alloc - довічна гарантія. Лише дешеві покриття швидко зношуються, тому у них і термін гарантії мінімальний.
Типи з'єднань
Є два типи з'єднання панелей ламінату:
Клейовий ламінат - найдешевший, але для його укладання доведеться наймати професіоналів, так як самому зробити це буде складно. Панелі треба з'єднувати торцями за допомогою швидковисихаючого клею. Застосування клею виключає наявність зазорів. З цієї причини клейовий ламінат володіє більш високою вологостійкістю, ніж замковий. До недоліків можна віднести неможливість ремонту такого покриття, оскільки панелі склеєні, а значить, замінити пошкоджену ділянку не вийде, не зіпсувавши сусідні панелі.
Замковий ламінат укладають без клею - за рахунок спеціальної конструкції панелей. Цей ламінат має високу ремонтопридатність, так як його панелі не скріплюються клеєм. Головний недолік цього варіанту сполуки - стики піддані впливу вологи. Правда, деякі виробники намагаються вирішити цю проблему, рекомендуючи при укладанні для скріплення панелей користуватися клеєм.
Замковий ламінат буває двох типів: замки-засувки (lock), а також збірно-розбірні замки (click).
Ламінат з click-замками простий в укладанні, ці замки подвійні і розташовані під кутом 45 градусів. Вони допускають кривизну підстави до 3 міліметрів на погонний метр.
Панелі, оснащені lock-замками, укладаються ще простіше, ніж з click-замками. Для роботи з ними навіть не потрібні професійні навички. Але для таких панелей підставу роблять ідеально рівним.
Типи підкладок для ламінату
Підкладка - це спеціальний матеріал для ізоляції ламінату від підлоги. Перед тим, як її укладати, потрібно добре очистити поверхню підлоги від сміття за допомогою пилососа. За допомогою підкладки забезпечується звукоізоляція і теплоізоляція. Є ламінати, у яких вже присутній підкладка, як правило, це ламінати від 32 класу.
Бувають такі види підкладки якщо брати в розрахунок матеріал:
Підкладка з пенопропілена зустрічається найчастіше. Переваги такої підкладки - стійкість до вологи, невисока ціна і простота у використанні. Недоліки - вона неважливо тримає форму і з плином часом просідає, втрачає свої властивості при впливі сонячних променів.
Підкладка з пробки - прекрасний теплоізолятор. Вона добре тримає форму і вельми довговічна. Правда, на такий підкладці часто утворюється конденсат. Цього недоліку позбавлені підкладки, виготовлені з пробки і бітуму або з пробки і гуми. Такі підкладки НЕ стоптуються і відмінно амортизують.
Спеціальна підкладка дає можливість укладати панелі набагато швидше. При цьому забезпечується відмінна тепло- і звукоізоляція, не утворюється конденсат. Недолік цієї підкладки - висока ціна.
|