До 6-7 місяців малюк зазвичай вже вміє сидіти, і прогулянки в колясці-люльці для нього стають не тільки не цікавими, а й небезпечними. У цьому віці вже пора переміщатися в іншу модель дитячого транспорту. Отже ...
Цей вид дитячих колясок відрізняється від "транспорту" для новонароджених тим, що має сидіння-гамак на колeсах (у тому числі на трeх) замість корзини-люльки. Строго кажучи, під визначення прогулянкових колясок можуть підійти і універсальні коляски, і коляски-трансформери. Але тут мова піде тільки про коляски для малят, що вміють сидіти.
Прогулянкові коляски умовно можна розділити на три "вагові" категорії:
Важковаговики. Так само як і класичні коляски, вони можуть важити до 15 кг і більше. Хоча в більшості своeм їх вага всe-таки трохи менше, ніж у "колисок" - приблизно 8--12 кг.
Облегчeнние прогулянкові коляски. Мають практично всіма корисними функціями важковаговиків, але набагато легше, вже і компактніше (приблизно 6-9 кг).
Суперлeгкіе. В основному це коляски-тростини вагою від 3,5 до 6 кг.
Рекомендую вибирати коляску тут: Прогулочные коляски-трости .
Широкий вибір, доступці ціни та швидка доставка.
Вага. Маса прогулянкової коляски залежить від матеріалів, з яких вона зроблена - чим більше в конструкції пластика і алюмінію, тим вона легше. Однак, роблячи вибір на користь полегшеного варіанту, не слід забувати про безпеку дитини. Дитяча коляска повинна бути стійкою, що не схильної до перекидання, навіть якщо мама повісить на ручку сумку. Тому металева рама тут набагато надeжнее і предпочтительней пластиковою.
Комфорт. В прогулянкової дитячій колясці малюк повинен себе почувати зручно і безпечно. Зручність забезпечується жорсткої широкою спинкою і просторим сидінням, а також регульованою підставкою під стопи дитини. А жорстка спинка, яку можна регулювати від положення "сидячи" до положення "лежачи" (або "полулeжа"), дозволить малюкові відпочити. Це особливо важливо для дітей до року, оскільки більшість з них спить на прогулянках, особливо взимку. Відкидний капюшон захистить дитину від вітру, дощу або яскравого сонця, а теплий чохол для ніг зігріє карапуза в холодні дні.
Як правило, прогулянкова коляска зорієнтована "обличчям від мами". Хоча перекидна ручка або сидіння, яке можна встановлювати в двох різних напрямках, дозволять швидко змінити обстановку - сховати малюка від вітру або, коли він занудьгує, повернути його до мами.
Безпека. Прогулянкові дитячі коляски оснащуються утримують ременями. Найкращим їх варіантом є п'ятиточкові ремені, оскільки вони не дозволяють дитині вивалитися з коляски і при цьому не заважають йому рухатись достатньо вільно. Додаткову підтримку малюкові даeт поручень безпеки і пахова лямка, що запобігає вислизання з-під сидіння.
Прохідність. Колеса у прогулянкових колясок можуть бути, як у справжнього позашляховика - на металевих спицях, великими і широкими, з пневмошинами з посиленим протектором і навіть синхронно повертаються на поворотах (Bertini Shuttle від Bertini (Австралія), Trophy Air 4 від Bebe Confort (Франція), Quinny Freestyle 4 XL від Maxi-Cosi (Нідерланди), X-Lander Х-1 від X-Lander (Німеччина). Хоча найчастіше, це невеликі пластикові колеса з імітацією надувних шин.
Амортизація. Коляски мають систему амортизації (навіть з можливістю заколисування). Приміром, в моделі Pico-4 від ICOO (Німеччина) є регульована система пружинного амортизації, яка забезпечує колясці плавний хід навіть на нерівній дорозі. Регулювати цю систему можна за допомогою ручки. Щоб рух було більш м'яким, достатньо подовжити ручку, а для більшої жорсткості - скласти (вкоротити) її. Систему регулювання жорсткості амортизації (залежно від ваги дитини і типу дорожнього покриття) мають також прогулянкові коляски виробництва X-Lander Х-1 (Німеччина) і Trophy Air 4 від Bebe Confort (Франція).
|