Волосся людини є важливою складовою його образу і можуть багато розповісти про людину. Основний засіб по догляду за волоссям – це шампунь.
Сучасні якісні шампуні не тільки очищають волосся, але і в якійсь мірі лікують волосся і покращують їх зовнішній вигляд. Тому від правильного вибору цього косметичного засобу багато в чому залежить здоров'я і краса наших волосся.
Вибір шампуню за типом волосся
Насамперед, шампунь повинен підбиратися відповідно до типу волосся. Якщо не дотримуватися цього правила, шампунь не тільки не дасть необхідного результату, але і може привести до появи нових проблем.
Отже, вам необхідний шампунь для нормального волосся, якщо ваші волосся виглядають міцними, блискучими, не ламаються і не січеться. Основне завдання шампунь для нормального волосся – зберегти їх здоров'я і блиск.
Жирні волосся швидко стають брудними і набувають специфічний запах. Якщо у вас жирне волосся, то велика ймовірність того, що є проблеми і з лупою. Для догляду за жирними волоссям до складу шампунів додають речовини з високими очисними властивостями. В такі шампуні містять компоненти, вирівнюючі обмін жирів, заспокійливі шкіру, а також інгредієнти, що мають антимікробну дію.
Сухі волосся відрізняються жорсткістю, ламкістю, у них зустрічаються посічені кінці. Такі волосся погано розчісується, укладаються. Нерідко волосся стають сухими після їх фарбування або знебарвлення. Ощищающая складова шампунів для сухого волосся обов'язково повинна складатися з м'яких і безпечних миючих засобів, причому їх концентрація невелика. Для харчування та оздоровлення сухих волосся шампуні додають вітаміни, жири і різні біокомпоненти (ромашку, череду, хміль, зелений чай тощо).
Замовляйте універсальний шампунь для всіх типів волосся тут: selective professional шампунь.
Для комбінованого типу волосся характерна наявність сухих кінчиків і жирних коренів. Як правило, до даного типу відносяться волосся середньої довжини і довгі. Шампуні для комбінованого волосся містять миючі речовини подвійної дії (вони знежирюють шкіру голови і зволожують волосся). У таких шампунях активно використовуються такі добавки, як яєчний жовток, живокіст, кропива, екстракту морських водоростей та ін.
В окрему групу можна виділити тонкі волосся, характеризуються меншим діаметром самого волосся. Зазвичай такі волосся дуже м'які, неслухняне, погано укладаються і не мають об'єму. У шампуні для тонкого волосся додають компоненти, тимчасово збільшують діаметр волосся, - кератин, пектин, протеїни шовку, мигдальне молочко, кальцій. Власницям тонкого волосся не бажано вибирати шампуні з кондиціонером, оскільки він позбавляє волосся обсягу, обтяжуючи їх.
Волосся, які зазнали фарбування або хімічної завивки, можуть стати більш слабкими і сухими. Спеціальні шампуні для волосся містять речовини, які сприяють збереженню кольору і одночасно живлять волосся, - протеїн, кератин, гліцерин, екстракт пшениці.
Основа шампуню
Основне завдання шампуню – очистити волосся і шкіру голови, тому основними інгредієнтами цього косметичного засобу є речовини, що володіють миючим дією, або поверхнево-активні речовини (ПАР). На етикетці ці компоненти завжди вказуються в числі перших. У найбільш дешевих шампунях використовуються наступні ПАР: лаурил сульфат амонію і лаурет сульфат амонію. Їх недосконалість в тому, що вони, володіючи значною дерматологічній жорсткістю, иссушают шкіру голови і роблять волосся сухим і ламким.
У більш якісних і дорогих шампунях застосовують більш м'які ПАР: ТЕА лаурил сульфату, ТЕА лаурет сульфату, натрію лаурет сульфату. Ці ПАР використовують також в шампунях для догляду за сухими, ламкими і пошкодженими волоссям.
Ще більш якісними вважають щампуни, в яких в якості миючого засобу застосовують глюкозоиды і деякі інші натуральні речовини: Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Натрію, Sodium Cocoyl Натрію. Такі шампуні є дуже м'якими і гіпоалергенними. Їх можна знайти в спеціалізованих магазинах та аптеках.
Кондиціонуючі добавки
Кондиціонуючі добавки, які часто включають до складу шампунів, виконують кілька корисних функцій. Вони знімають статичну електрику, дуже шкідливий для волосся, зміцнюють пошкоджене волосся, утримують вологу у волоссі, запобігають склеювання лусочок волосся, полегшуючи розчісування і укладання, роблять волосся більш блискучими і еластичними. Як кондиціонуючих добавок, як правило, використовуються силіконові масла, ланолін, кератин, колаген або еластин. Слід мати на увазі, що більш ефективним є варіант, коли шампунь і кондиціонер використовуються окремо.
Будь-який шампунь має в своєму складі такі добавки, як регулятори рН, ароматизатори. Їх наявність не впливає на здоров'я волосся, але робить процедуру використання шампуню більш зручною і приємною.
|