Буває, що депресію викликає якесь неприємне подія, наприклад смерть родича. А буває, що ця недуга проявляється як ніби без причини. Насправді, причина завжди є, просто вона чи прихована, або цих причин багато. Наприклад, людина може відчувати депресію через постійного стресу, втоми, вживання алкоголю, сімейних проблем, відсутності цілей і устремлінь і т.д. Всі ці речі в сукупності можуть утворювати сприятливий для розвитку депресії психологічний фон.
Багато хто може подумати, що депресія, викликана якимсь одиничним, чи не повторюваним подією (смерть близької людини) є менш безнадійним випадком, ніж те ж захворювання, але спровоковане повторюваними обставинами (стрес, постійне нервове стомлення, особливості характеру і т.д.) .
Адже, рано чи пізно, пам'ять про нещастя почне згасати, а життя стане наповнюватися новим змістом, новими задоволеннями, і разом з цим, повинні зникнути горе і пов'язана з ним депресія. Але це не завжди відбувається так. Нещасне подія може стати тільки «тригером» депресії для людини, яка в силу різних факторів був до неї схильний.
Якщо ви хочете побороти депресію, тоді вам сюди: лечение послеродовой депрессии.
Тут не тільки корисна інформація по боротьбі з депресією, а і можна записатись на онлайн тренінг.
Це схоже на те, як протяг викликає простуду у людини зі слабким імунітетом. Не можна сказати, що один лише протяг став причиною кашлю і хворого горла. Повітря з відкритої кватирки тільки спровокував хвороба, а передумови для її виникнення вже існували зважаючи слабкого імунітету.
Навіть якщо через тиждень застуда пройде, то після цього людина все одно ризикує захворіти, якщо потрапить під дощ або під протяг.
Таким «сквозняком» для появі депресії може стати якесь нещастя в житті певної особистості. Подібно затяжної хвороби, депресія може послабити «імунітет» і збільшити ризики розвитку захворювання в майбутньому.
Так було в мене. Я раніше був дуже чутливим і сприйнятливим до стресу людиною. В один момент, сильний стрес спровокував у мене панічні атаки і пов'язану з ними депресію. Якби моя психіка була більш стійкою і стабільною, то я би відреагував на цю ситуацію більш спокійно і вона не викликала б таких важких для мене наслідків. Але я був яким був ...
Через кілька років я вже забув про це стресі, спогади про ті події перестали доставляти біль, я став ставиться до цього простіше. Але депресія і панічні атаки не зникли. Тому що ці недуги ще сильніше «розхитали» вже тепер хворобливу психіку. Коли я забув про ту стресовій ситуації, я все одно продовжував мучаться від раптових нападів паніки, поганого настрою і песимізму.
Я навів цей приклад, щоб зробити дуже важливий висновок про природу депресії. Я вважаю, що найчастіше, причини цього захворювання знаходяться в самій людині, а не в зовнішніх обставинах. Я не беру крайнощі. Природно, є такі речі, які можуть зламати і змусити страждати навіть найсильніших людей. Але, в більшості ситуацій, депресія є наслідком вашого психічного стану, фізичного здоров'я, нервової чутливості і особливостей світогляду.
А якісь ситуації в зовнішньому світі можуть тільки запустити те, для чого тож існували передумови.
|