Підрахунок кількості електроприладів
Перше, що потрібно зробити для проектування електричної мережі, це приблизно підрахувати кількість електроприладів у себе вдома. Зробити це неважко.
Для цього слід розділити квартиру на відповідні зони - кухня, ванна кімната - туалет, дитяча, зал (ну, або інші, які у Вас є).
Розрахунок кількості автоматів і їх потужності
Друге. Розраховуємо кількість автоматів (реле струму). Припустимо, освітлення - один автомат, розетки - інший. На кухню раджу ставити окремий автомат для чайника, мікрохвильовки і т. П.
Після того, як ми визначилися з кількістю автоматів (зон), приступаємо до підрахунку потужності автоматів:
Наприклад, кухня. Мікрохвильовка (2 кВт), чайник (2 кВт), холодильник (200-300 Вт). Загальна потужність (Р) виходить Р = 4,3 кВт.
Для розрахунку сили струму (I) використовуємо формулу, знайому нам ще зі школи, P = UxI. Щоб знайти I, потрібно потужність розділити напруга (U)
I = P / U або Підставляємо цифри: 4300 Вт / 220 В. Отримуємо 19,5 А (ампер).
До кожної обчисленою потужності додаємо 30 відсотків. У звичайних умовах, звичайно, всі електроприлади одночасно працювати не будуть, але все-таки подстрахуем.
У розглянутому тут випадку підійде автомат С25 (25 ампер).
Виконуємо аналогічні розрахунки й для інших кімнат. Підсумовуємо всю потужність і вибираємо вступний автомат. Замість автомата на вводі можна встановити реле напруги. Воно відключається, коли в мережі перевищено напруга - вище 230 вольт.
Ви можете позбутись лишніх проблем, та замовити монтаж электропроводки у професіоналів тут: расценки электромонтажные работы.
Все виконують швидко і якісно, а головне - доступнці ціни.
Секрети і деякі тонкощі
А можна встановити диференційний вимикач УЗО (пристрій захисного відключення), яке спрацьовує на струм витоку понад 30 мА. Простіше кажучи, якщо Вас вдарить струмом, то це реле спрацює і відключить подачу напруги.
Використовуючи УЗО, слід звертати увагу на якість прокладки проводки, тому що будь-яке торкання фазного або нульового проводу до стіни або профілям веде до помилкового спрацьовування УЗО. Помилкові спрацьовування також можуть виникати через неякісну ізоляції, яка з часом висихає. Внаслідок цього губляться її властивості як діелектрика. Номінальний опір ізоляції в мережах до 1000 В не повинно бути менше ніж 500 кОм.
Так, з кількістю автоматів і їх номіналом ми визначилися. Наступним кроком є вибір проводи.
вибір проводу
Раджу використовувати мідний багатожильний провід ПВС або ШВВП (плоский). Вибір провідника здійснюється, виходячи з розрахованої Вами потужності. Наводжу таблицю за вибором провідника:
Дані наведені для проводки, прокладеної в трубі (штробі)
прокладка кабелю
Наступним кроком є прокладка кабелю.
Прокладка кабелю з використанням гіпсокартонних стін має свої плюси (не потрібно штробі). Проводка простягається в гофрованої пластиковій трубі, що не підтримує горіння.
З'єднання проводки слід робити в сполучних коробках або намагатися робити їх прямо в розетках, т. К. Всі з'єднання повинні бути доступні. Їх краще робити скруткою з фіксацій болтовим з'єднанням. Скрутку можна пропаяти для кращого контакту. Незабутній про заземлення, бойлер і пральну машину краще заземлити окремо від корпусу.
Перевірка проводки і підтяжка контактів
Після монтажу автоматів через 3 місяці слід здійснити підтяжку контактів, тому що мідь або алюміній мають властивість деформуватися (розхлюпуватися). Це веде до поганого контакту, підгоряння контактів і може викликати пожежу.
Ось і все. Я думаю, що кожен, хто прочитав цю статтю, витягнув з неї щось корисне для себе. Не засмучуйтеся, якщо щось не вийти відразу, на помилках вчаться. Сподіваюся, накопичений мною досвід Вам буде корисний.
|