Новий рік це свято, безпосередніми героями якого є дід Мороз і Снігуронька, всілякі казкові персонажі. Для дорослих, всі ці атрибути звичні і очікувані, а от діти можуть випробувати неабиякий стрес. Як зустріти новий рік з дитиною, що б свято було радісним і веселим.
Природно все залежить від віку дитини, зовсім маленьким дітям не варто купувати квитки на «Ялинку» (новорічні вистави) адже малюк просто не висидить годинне уявлення, він втомиться і йому буде нецікаво, почнуться капризи і єдиним бажанням буде піти. Тому краще просто погуляйте в місцях масового відзначення свята, де можна піти в будь-який момент і свято з-за цього не зіпсується. Діти 3-4 років можуть спокійно просидіти на представленні близько години, не більше, потім і їм потрібен відпочинок, зміна діяльності.
Свято для дитини можуть подарувати і звичайні Воздушные шары.
Як то кажуть, тому у кого є шарік не буває сумно :)
Іншу загрозу дитячій психіці несуть самі казкові герої, адже дід Мороз на картинці і в повний зріст, зовсім різні речі, а тим більше лісовики і Баба Яга можуть просто налякати дитину. Незвичайний вигляд, одяг і голоси, такі, яких дитина ніколи не зустрічає в своїй повсякденній діяльності, лякають. Дитину треба готувати до зустрічі з Дідом Морозом, показати йому картинки, розповісти про нього і його помічників, показати здалеку. На святкових гуляннях, якщо малюк проявить інтерес, він сам підійде ближче і поговорить з «дідусем», тому запрошувати Діда Мороза додому, перший раз, не варто, дитина може розплакатися і цей страх залишиться з ним надовго. Нехай перше знайомство відбудеться на ялинці в садку, а вже потім, якщо дитина САМ попросить, можна запрошувати і додому.
Ще одним неприємним моментом, для деяких дітей, може стати безневинне прохання прочитати Дідові віршик, за що він потім дасть подарунок! Не всі діти за своїм характером замкнуті, інтроверти, для них читання віршів з табуретки або навіть просто бути в центрі уваги, викликає стрес і паніку. Такій дитині може допомогти карнавальний костюм, за умови, що в костюмах будуть всі гості, тоді він ніби ховається за образом і спокійніше сприймає навколишнє, ну сам факт переодягання в персонажа, вже дарує радість свята. Готуйте дитину заздалегідь до святкування нового року, розкажіть йому історію свята, приготуйте смачні страви, зшийте костюм разом, розкажіть про Діда Мороза, створюйте атмосферу свята заздалегідь і разом прикрашайте квартиру, ялинку.
Питати дитини, що він хоче отримати в подарунок марно, діти, зазвичай, що бачать, то і хочуть, іноді хочуть теж саме, що і його друг. Краще що б дитина написав лист Діду Морозу, перерахуй в ньому, що він хоче, ну, а дідусь
що-небудь та принесе. А ще продовжите дитині свято, крім основного подарунка, покладіть невеликий сюрприз, на наступний день, і ще один. Отримуючи подарунки від Діда Мороза кожен день, триватиме і свято, природно це в залежності від Ваших можливостей.
|