Воскресенье, 19.05.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2016 » Ноябрь » 7 » Мінеральні добрива - основа врожаю
20:55
Мінеральні добрива - основа врожаю

Азотні добрива

1.Аміачна селітра сприяє підкислення грунту, її найчастіше застосовують на вапняних грунтах. Норма внесення складає 15-25 г на 1 квадратний метр.

2.Сечовина (карбамід) використовується як основне добриво та для позакореневих підживлень. При внесенні її в якості основного добрива норма становить 10-20 г на 1 квадратний метр, а при позакореневому підживленні 30 г сечовини слід розчинити в 10 л води, цього вистачить для обприскування рослин на площі 100 квадратних метрів.

3.Сульфат амонію – одне з основних добрив, яке використовують у період вегетації рослин і як підгодівля. Норма внесення складає 25-40 г на 1 квадратний метр.

Фосфорні добрива

1.Суперфосфат використовується на кислих грунтах, так як не підвищує їх кислотність. Норма внесення складає 40-60 г на 1 квадратний метр.

2.Збагачений суперфосфат вносять під усі культури, але в 1,5 рази менше, ніж звичайний суперфосфат.

Порада: мінеральні добрива ніколи не принесуть шкоди вирощених овочів, якщо грунт багата перегноєм. У ньому розвиваються грунтові бактерії, які допомагають рослинам засвоювати поживні речовини мінеральних добрив. Показником достатньої кількості перегною в ґрунті є земляні хробаки.

Замовляйте мінеральні добрива тут: agro-trade.com.ua.

3.Подвійний суперфосфат також рекомендується для всіх плодово-овочевих культур, але норма внесення в 2 рази менше, ніж для звичайного суперфосфату.

4.Фосфоритне борошно є основним добривом для всіх культур. Проте її не можна використовувати разом з вапном. Фосфоритне борошно слід вносити до вапнування або в інший шар грунту: вапно – під лопату, а борошно – під граблі.

Калійні добрива

1.Сульфат калію сприяє збільшенню врожаю овочевих культур родини хрестоцвітих (капусти, редьки, брукви, ріпи, редису). Він також благотворно впливає на картоплю, квасолю, боби і горох. Норма внесення складає 20-25 г на 1 квадратний метр.

2.Калієво-магнієвий концентрат вносять під ті культури, які не переносять надлишку хлору і ростуть на легких грунтах. Норма внесення – 40-45 г на 1 квадратний метр.

3.Калій вуглекислий (поташ) рекомендується для внесення під картоплю, що вирощується на кислих ґрунтах.

4.Зола – одне з найцінніших мінеральних добрив, яке містить основні мікроелементи (калій, кальцій, магній, фосфор) і значну кількість мікроелементів (залізо, бор, мідь тощо). Вона дуже ефективна для нейтралізації грунту. На внесення золи чуйні картопля, коренеплоди, капуста, смородина та інші плодово-овочеві культури. Норма внесення деревної золи становить приблизно 0,7 кг на 1 квадратний метр, рослинної золи – 0,3 кг, торф'яної золи – 1 кг.

 

Магнієві добрива

Дані добрива, необхідні для підвищення родючості дерново-підзолистих піщаних і супіщаних кислих ґрунтів. У них в першу чергу потребують тепличні помідори та огірки, а також капуста.

Порада: необхідно час від часу перевіряти реакцію землі на вашій ділянці, так як внесення добрив, поливи і постійне використання його під вирощування овочевих культур можуть призвести до зміни pH (показника кислотності) грунту.

Щоосені перед обробкою грунту корисно визначати її реакцію, що підкаже, чи слід вносити вапно. Для цього можна використовувати лакмусовий папір, який в кислому грунті забарвлюється в червоний колір, а в лужному – в синій.

1.Доломітове борошно – найцінніший джерело магнію. Вона використовується для вапнування кислих ґрунтів. Норма внесення становить 150-300 г на 1 квадратний метр. В якості добрива доломітове борошно вносять при перекопуванні грунту в кількості 20-30 г на 1 квадратний метр. Роблять це навесні.

Комплексні добрива – це зручно

В них містяться 2-3 основних елемента, а іноді і мікроелементи. Комплексні добрива треба вносити навесні при перекопуванні і розпушуванні грунту, а також в якості підживлення в період вегетації.

1.Амофос содеожит азот і фосфорну кислоту. Норма внесення складає 20-30 г на 1 квадратний метр.

2.Діамофоска також містить фосфорну кислоту і азот, але в іншому співвідношенні. Добрива слід вносити навесні під всі культури в кількості 20-30 г на 1 квадратний метр.

3.Нітрофоска містить окис калію, азот і фосфорну кислоту. Норма внесення складає 70-80 г на 1 квадратний метр.

4.Нітроамофоска містить ті ж елементи, але в більшій кількості. Норма внесення складає 70-80 г на 1 квадратний метр.

Мікродобрива

Мідь, бор, залізо, марганець, цинк та інші мікроелементи є головною діючою силою мікродобрив. Вони активізують основні біохімічні процеси росту рослин, захищають їх від хвороб, впливають на запліднення, плодоутворення і сприяють засвоєнню поживних речовин. Мікродобрива використовують при обробці насіння перед посівом, для позакореневого та кореневої підгодівлі. У продажу є збалансовані мікродобрива з оптимальним складом мікроелементів для кожної овочевої культури.

Бактеріальні препарати

Цей вид добрива містить живі високоактивні мікроорганізми, які збагачують прикореневій шар грунту, покращуючи умови росту і розвитку рослин. Серед бактеріальних препаратів можна назвати нітрагін, азотобактерин, фосфобактерин, препарат АМБ та ін. Слід уважно ознайомитися з інструкцією на етикетці препарату.

Порада: не можна використовувати для підживлення рослин тільки органічні або тільки мінеральні добрива. Слід застосовувати їх в комплексі. Лише тоді ви зможете створити рослинам оптимальні умови для росту і плодоношення.

Просмотров: 624 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz