Кожен садівник мріє про сад, в якому можна більше часу відпочивати, ніж працювати. Як облаштувати сад, що вимагає мінімального догляду?
Основні роботи в саду - це висадка рослин, прополка, підрізка дерев і чагарника, добриво, стрижка трави. При організації власного саду не обмежуйтеся тільки плодовими деревами, додайте кілька декоративних рослин. Ви можете зробити свій сад не тільки корисним, але і красивим, організувати в ньому зону відпочинку і кілька клумб або висадити квіти.
Сад своєї мрії ви можете зробити з допомогою: благоустройство дачного участка.
Вам допоможуть як все спроектувати, так і втілити в життя.
Поради по посадці
Перед тим як приступати до облаштування саду і посадці рослин, досліджуйте грунт на вашій ділянці. Фахівці-садівники рекомендують обов'язково уточнити рівень грунтових вод на ділянці. Фруктові дерева добре ростуть і плодоносять на ділянках, де грунтові води пролягають на глибині близько двох метрів.
Посадку починають з дерев - це найбільші рослини в саду і вони визначають загальну композицію саду. Наступними висаджують чагарники і рослини середніх розмірів - їх краще висаджувати групами. В останню чергу висаджують розсаду з горщиків в спеціально підготовлені лунки. Висаджуючи квіти і однолетники навколо дерев і чагарника, не зашкодить кореневу систему.
На вузьких ділянках посадку починають з середини, а потім переходять до країв. Якщо ваша ділянка на ухилі, то посадку рослин в саду потрібно починати зверху вниз.
Перед початком посадки землю перекопують на глибину від 30см, прибирають коріння і бур'яни, удобрюють.
Через кілька днів після посадки слід внести добрива.
Перші два-три дні додатково поливайте посадку.
Дерева висаджують на відстані від 4м один від одного.
Перші два роки ваш молодий сад зажадає більшої уваги: заміни рослин, які не прижилися, додаткового поливу і захисту від хвороб. Деяким рослинам може знадобитися корекція форми - її проводять за допомогою обрізки і підв'язки.
вибір рослин
Розбиваючи сад, розділіть його на зони і виділіть місце для відпочинку. Облаштування саду зонами, полегшить вам в майбутньому догляд за рослинами і оформлення ділянки.
Не варто обмежуватися тільки плодоносящими рослинами. Зверніть увагу на дерева і чагарники, які не вимагають особливого догляду - на дикорослі. Зазвичай вони не виділяються особливим багатством забарвлень і форм, але не вимагають складного догляду і добре приживаються на будь-яких грунтах. Вам навіть не обов'язково їх здобувати: вподобаний екземпляр можна викопати в лісі неподалік.
Комбінація фруктових і дикорослих рослин значно урізноманітнює ваш сад. Щоб розділити зони і полегшити догляд, обладнайте доріжки з гравію або річковий гальки. Також ви можете вирощувати в саду не тільки квіти, а й лікарські рослини, прянощі. Організовані в клумби ці рослини виглядають дуже красиво.
Облаштування саду не обмежується посадкою. Вам потрібно буде двічі на рік проводити обрізку, прополювати грунт, боротися з бур'янами і вносить добрива. Фруктові сади при хорошому догляді дають багатий урожай, але вам варто задуматися про розумне використання врожаю. Більшість здають надлишки врожаю за копійки в пункти закупівлі, роздають родичам. Це, звичайно, теж варіант. Можливо, варто задуматися про заміну деяких плодових дерев на декоративні? Таким чином ви полегшите собі догляд за садом і позбавитеся від надлишків урожаю.
|