У передопераційну підготовку з видалення пахової грижі входить:
повне обстеження (загальний аналіз сечі і крові, коагулограма, біохімічний аналіз крові, УЗД, ЕКГ),
з'ясування наявності хронічних захворювань,
інформування лікаря про прийом будь-яких лікарських препаратів,
відмова від вживання алкоголю, наркотичних засобів, куріння за кілька тижнів до операції,
заборона прийому їжі за 8:00 до операції,
очисна клізма при необхідності.
Операція з видалення пахової грижі
Безперспективність консервативної терапії і високий ризик розвитку ускладнення, небезпечного для життя - утиску, диктує необхідність виключно оперативного методу лікування пахової грижі, причому, незалежно від виду і розмірів випинання.
операция на грыжу паховую виконується під:
місцевою анестезією (на ранніх стадіях розвитку грижі),
спинно-мозкової анестезією,
загальним наркозом.
В даний час видалення пахової грижі можливо двома способами:
Натяжна герніопластіка.
Ненатяжной герніопластіка.
Пластика власними тканинами - класичний метод хірургії як прямих, так і косих пахових гриж. Операція передбачає закриття отвори черевної стінки стяганням та зшиванням між собою тканин пахового каналу. «Золотий стандарт» натяжна пластики - реконструкція задньої стінки пахового каналу способом Шоулдайса (E. Shouldice).
Основні недоліки натяжних методик:
тривалий больовий синдром,
висока частота рецидивів гриж,
затяжна реабілітація,
довгий період непрацездатності.
Тому в даний час у всіх країнах світу цей підхід втратив свою актуальність і використовується рідко (зазвичай у дітей до 16 років).
Перевага віддається другому способу - пластиці з використанням синтетичних полімерних матеріалів. Доведена хороша приживляемость, надійність, інертність і нешкідливість сіток в організмі людини.
Ненатяжной методики на сучасному етапі широко застосовують для хірургічного лікування переважної більшості гриж, а в оперуванні пахових гриж вони отримали найбільший розвиток, включаючи клінічні ситуації, коли було багато попередніх невдалих спроб оперативного лікування.
Реконструктивно-відновні операції виконуються з індивідуальним підбором і установкою новітніх синтетичних імплантів. При цьому вдається уникнути натягу тканин, забезпечується збереження природних, стандартних пропорцій пахового каналу, набагато швидше відбувається відновлення пацієнта і повернення його до нормального життя.
|