Понедельник, 23.12.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » 2014 » Ноябрь » 24 » Вибираємо навушники
23:16
Вибираємо навушники

Зараз вже складно уявити собі сучасну людину без музики. Музика оточує нас всюди, звучить з усіх боків, супроводжує нас вдома, на вулицях, в офісі, в ресторанах і кінотеатрах. З плеєром у вухах людина вранці їде на роботу, там запускає медіапрогравач і слухає улюблені треки, увечері будинку включає ненав'язливі композиції для фону або ж концентрується саме на музиці, збільшуючи гучність до максимуму.

Додаток якості

Якість прослуховується музики залежить від того, яку техніку ви використовуєте для відтворення. Очевидно, що звучання однієї і тієї ж композиції на «дідівський» касетному плеєрі і новітньому Hi-Fi музичному центрі буде відрізнятися, як справжні кросівки Nike від підробок, куплених на в'єтнамському ринку. Одягнути все одно можна, але відчуття ... різні.

Якщо ж ви слухаєте музику на комп'ютері, одним з вирішальних факторів, що впливають на якість, буде звукова карта і, меншою мірою, програма, яку ви застосовуєте для відтворення. У музичному центрі має значення весь музичний центр, включаючи навіть якість проводів, які йдуть від апаратури до колонок. У портативному плеєрі важливо, що це за плеєр за рівнем звучання і на відтворення будь музики він розрахований.

При виборі навушників я рекомендую наушники monster beats wireless.
Це не дорогі навушники високої якості, які підійдуть усім.

Однак який би варіант прослуховування музики ви не вибрали, прикласти вухо до того місця, де цифровий сигнал перетворюється в аналоговий звук, ви не зможете. Тому найважливішим ланкою в ланцюзі звуковідтворення виявляються динаміки. Тобто колонки або навушники.

У цій статті ми розглянемо, як вибирати навушники і на що звертати увагу, які навушники існують, а також звернемо увагу на особливості людського слуху. З нього й почнемо.

ПАМ'ЯТКА ПОКУПЦЕВІ

Навушники - не заміна повноцінним колонок. Навушники ніколи не створять такий звуковий обсяг, як розставлені по кімнаті динаміки. Причина - в тому, як ми сприймаємо звуки. Основна особливість нашого слуху - його бінауральне будову. Бінауральним означає, що людина має два приймача звукової інформації, тобто два вуха. Звукові сигнали, що сприймаються нашими вухами, обробляються в периферичної частини слухової системи, піддаються спектрально-тимчасового аналізу, після чого інформація надходить у відповідні відділи головного мозку. Там, на основі порівняння сигналів, що надійшли з кожного з слухових каналів, все і осмислюється - і в підсумку в голові з'являється те, що ми називаємо музикою.

Кожне вухо аналізує звук виключно з власного навушника, але ніяк не з сусіднього. При цьому, якщо ми використовуємо акустичну стереосистему, кожне вухо аналізує звук з двох джерел, рознесених в просторі. Тобто права барабанна перетинка чує переважно правий динамік. І навпаки. Таким чином в голові створюється «об'ємність звуку». У навушниках домогтися такого ефекту практично неможливо - тільки методом емуляції, який далекий від досконалості.

Зрозуміло, що в голові кожної людини процес перетворення звуку відбувається по-різному - все ж ми не целулоїдні ляльки, відлиті по шаблонним формам. Тому вибір навушників - суто індивідуальний і дуже важливий процес. Практика показує, що різним людям підходять навушники абсолютно різного виду і розміру.

Щоб не зганьбитися (точно - не опростоушіться), при підборі навушників ми рекомендуємо слідувати перерахованим нижче нехитрим правилам. Зверніть увагу: всі правила абсолютно прості - і разом з тим дуже дієві. Вони не містять розумних термінів (про які мова ще піде), але дозволяють набагато більш точно зорієнтуватися при виборі.

1. Ми всі різні, і вуха у нас теж неоднорідні за формою і за якістю. Одному ведмідь на вухо наступив, і йому все до лампочки - всуне у вуха «вкладиші» за 100 рублів і буде радий; інший якось примудряється чути частина ультразвукового спектра; третій ненавидить високі частоти - у нього від них вуха закладає; четвертий віддає перевагу м'яке «вкрадлива» звучання, і так далі. Так що не покладайтеся на поради друзів, що пропонують строго певну модель, - слухайте самі, і вам воздасться.

До того ж форма вушної раковини - така ж індивідуальна особливість людини, як і відбитки пальців. Тому одні й ті ж навушники на вас, наприклад, будуть триматися як влиті, а з голови вашого знайомого постійно спадати.

2.Каждий музичний програвач звучить по-своєму і має унікальний ряд обмежень. Маленький медіаплеєр зовсім не зобов'язаний «насичувати звуком» здоровенні студійні навушники. І навпаки, потужна акустична система буде дуже дивно звучати через дешеві навушники-крапельки, які до того цілком стерпно проявляли себе в спілкуванні з кишеньковим плеєром. Навушники повинні відповідати можливостям того музичного апарату (або декількох апаратів), до якого ви збираєтеся їх підключати.

3. Дуже часто навушники «заточені» під певні типи музики (плеєри та аудіосистеми, до речі, теж). Іноді виробники спеціально так роблять, іноді - просто тому, що по-іншому не вміють. У підсумку, залежно від того, що ви слухаєте, вам підійдуть абсолютно різні «вуха».

Тут треба зазначити, що якщо ви - захоплений шанувальник Брітні Спірс та іншої різнокаліберної попси, то вам підійде практично все. І справа не в вокальних даних співачки (хоча, технічно, і в них теж), а в насиченості музики складними гармоніями та інструментальними поєднаннями. Зате якщо ви хочете слухати Ніну Хаген, Мусоргського або Nightwish, то проблема вибору встане куди як гостріше.

4. Має сенс також враховувати умови, в яких навушники будуть експлуатуватися. Вдома чи на вулиці? У турпоході або в метро?

Просмотров: 968 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz