Воскресенье, 19.05.2024
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2016 » Ноябрь » 5 » Вогнезахист дерев'яних конструкцій
00:31
Вогнезахист дерев'яних конструкцій

Конструкції з дерева класифікуються на групи за ступенем вогнезахисної ефективності. Кожної конструкції присвоюється номер групи за рівнем вогнезахисної ефективності.

Отримання трудносгораемой деревини при можливій втраті маси не більше 9 %.
Отримання трудновоспламенямой деревини при можливій втраті маси від 9 до 3О %.
Не забезпечується вогнезахист. Втрата маси становить понад 3О %.
Дерево є добре возгораемым матеріалом. Ступінь поширення вогню по дерев'яним конструкціям визначає їх пожежну безпеку. Тому сенс вогнезахисту конструкцій з дерева полягає в тому, щоб включити конструкції з дерева в групу важкогорючих матеріалів.

Найчастіше вогнестійкими матеріали руйнуються тільки в зоні агресивної дії вогню і можуть поширити пожежу за її межами. Вогнезахист деревини проводиться декількома способами. Одним з найбільш ефективних методів є обробка спеціальними покриттями з просоченням технічними засобами.

Перший спосіб вогнезахисту передбачає нанесення на поверхню матеріалу шару покриття, користь від якого залежить від фізико-механічних властивостей і адгезії до даної поверхні. При обмеженому впливі вогню вогнезахисні покриття ускладнюють поширення вогню на конструкції з дерева і полегшують гасіння пожежі, в деяких випадках перешкоджають його виникненню.

Якщо ж вам потрібно вогнезахист тканин, то замовити його можна тут: Огнезащитная обработка ткани.

Вогнезахист за допомогою просочення передбачає введення в матеріал спеціальних речовин – антипіренів. Даний спосіб може забезпечити захист дерев'яних конструкцій від виникнення пожеж. В цьому випадку відбувається лише обвуглювання матеріалу, який знаходиться безпосередньо в зоні пожежі. В залежності від необхідності і області застосування, засоби, які використовуються для вогнезахисту дерев'яних конструкцій, поділяються на такі типи:

Лаки – утворюють на поверхні тонку стійку прозору плівку, яка зберігає текстуру деревини та володіє привабливим зовнішнім виглядом. Покриття з лаків трудновоспламеняемо;
Фарби, емалі – утворюють на поверхні тонкий стійкий непрозорий шар різних кольорів і відтінків, які надають декоративний вигляд, і захищають матеріал від загоряння та захищають від проникнення вологи;
Покриття і обмазки, на поверхні мають пастоподібну консистенцію і захищають від загоряння матеріали, але при цьому не володіють такими декоративними властивостями як попередні склади;
Просочення є водними розчинами солей, які наносяться на поверхню матеріалів з дерева і глибоко просочується під тиском або прогріванням-холодною ванною і знижують її пожежну небезпеку.
Засоби вогнезахисту бувають атмосфероустойчивыми і навпаки. Неатмосфероусточивые використовуються в закритих опалюваних приміщеннях при відносній вологості повітря не більше 70 % і відрізняються стійкістю до агресивного середовища.

Деревина в якості будівельного матеріалу використовується досить широко, оскільки має ряд переваг. Серед них можна відзначити наступні:

Невисока вартість;
Значна питома міцність;
Стійкість до впливу хімічно агресивних середовищ;
Екологічність;
Відмінні теплоізоляційні властивості;
Маленький коефіцієнт лінійного розширення вздовж волокон.
Але при всіх перевагах область застосування матеріалів з дерева в будівлях I...IV ступенів вогнестійкості і класів конструктивної пожежної небезпеки З...С2 значно обмежується можливістю її до загоряння та розповсюдження пожежі на території будівлі.

При температурі 27ОС°С поверхню матеріалів з дерева обвуглюється і виділяються токсичні продукти і дим, а при температурі 300°С починається загоряння. Обвуглювання відбувається зі швидкістю 0,7 мм/хв, швидкість розповсюдження вогню може становити 4,4 мм/хв. Тому дерев'яні будівельні конструкції без надлежайшей вогнезахисної обробки поверхні відповідають класу пожежної небезпеки не більше К3. Їх як несучі елементи можна використовувати тільки в будівлях класу конструктивної пожежної небезпеки не більше С2.

Для уникнення займання використання таких конструкцій для будівництва стін, перекриттів, перегородок, покриттів безгорищних, сходових клітин, маршів і сходових площадок не допускається.

Враховуючи ці фактори, пожежна безпека матеріалів з дерева обмежує можливості її використання для будівництва несучих елементів будівель, як декоративно-оздоблювального і облицювального матеріалу, в залах та їм подібних приміщеннях.

Просмотров: 399 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архив записей
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz