«8 березня » вважається Міжнародним днем боротьби за права всіх жінок всього світу. І тому він є міжнародним днем .
Справа в тому , що в 1875 році в місті Нью -Йорку , жіноча половина швейних підприємств і взуттєвих фабрик столиці , вийшла на величезну демонстрацію зі своїми вимогами , в яких відзначалися поліпшення умов для трудової діяльності та підвищення заробітної плати. Вимоги були всі виконані. Підсумком стала , організація профспілок , де членами були , вперше за всю історію Сполучених Штатів Америки , представники жіночої статі.
Але , вже за традицією , 8 березня 1908 жінки вже текстильних заводів знову вийшли на демонстрацію , з вимогами цього разу від влади , щоб заборонити експлуатацію дитячої праці , мати права голосу , і також поліпшити умови для трудової діяльності та підвищити заробітну плату. Виходячи з фактів , всі вимоги були виконані. Винагородою за такі дії стало присудження Національного жіночого дня , який спочатку відзначався в останню неділю лютого місяця щорічно.
Після дій американок , в 1910 році німецька жінка і революціонерка , по імені Клара Цеткін , стала закликати своїх соратниць до боротьби за отримання рівноправності. І велика кількість жінок вийшли на вулицю в єдиному бажанні об'єднатися щоб бути на одному рівні з чоловіками , тобто мати , такі ж як у чоловіків , умови для трудової діяльності та гідну заробітну плату.
І тільки після рішучих дій , під керівництвом Клари Цеткін, 8 березня офіційно визнаний як щорічний жіноче свято і день народження пролетаріату всіх жінок.
Буквально через рік, 8 березня став активно відзначатися в таких країнах , як Данія , Австрія , Швейцарія та Німеччина. Однак , на проведених демонстраціях з'являються більше не тільки представники жіночої статі , але і чоловічого . Це вважалося справжнім проривом. Свято з кожним роком ставав більш поширеним і в інших країнах. Наприклад, минулого Радянському Союзі його відзначали по державних масштабами , тобто широко і грандіозно . Організацією об'єднаних націй було вирішено проголосити це свято , як Міжнародний жіночий день.
Але треба зазначити , що цей день чудовий не тільки жіночими рішучими виступами . Існують і інші цікаві факти про 8 березні.
У 1887 році Еверетт Хортон запатентував « телескопічну » вудку , а в 1910 році Еліз де Ларош з Франції стала першою за всю світову історію , пілотованої жінкою , яка отримала ліцензію на право управління аеропланом . У 1914 році вийшов у світ найперший журнал «Робітниця» , яким могла зачитуватися і студіювати вся жіноча половина Країни Рад .
У 1950 році Радянський Союз оголосив про існування атомної бомби , в 1952 році фахівці Філадельфії з госпіталю Пенсільванія вперше застосували « штучне серце».
|