Ще з давніх часів фарфор вважався вишуканим раритетом. Він використовувався в побуті високопоставлених вельмож і багатющою знаті , а незабаром став предметом колекціонування.
У наші дні вироби з порцеляни проводять в багатьох країнах Європи та Китаї. Фарфор з Німеччини , наприклад , вважається елітним , так як гармонійно поєднує в собі витончений дизайн , благородний стиль і висока якість .
Перші фарфорові вироби були вироблені в Китаї , так як саме в цій країні був винайдений рецепт виготовлення порцеляни. Рецепт тримали строго в секреті, і за спробу його розголошення загрожувала смерть.
Перший завод в Росії , який почав випускати фарфоровий посуд , був відкритий в 1780 році. Вона виготовлялася для царського двору. Перші розписи посуду були зроблені в світло- зелених і сіро -зелених тонах.
Посуд з порцеляни швидко завоювала популярність і незабаром стала невід'ємною частиною оздоблення будь-якого святкового столу .
На початку XVIII століття в Європі вже з'явилися перші порцелянові тарілки , чашки , а також чайні і кавові сервізи. До речі , перша чашка з порцеляни зі звичною для нас ручкою була придумана у Відні італійським майстром. Саме він приробив до китайської піалі зручну бічну дужку , яка і стала прототипом сучасної чашки з ручкою.
Росла мода на чайні та кавові напої , а разом з нею виникали нові столові предмети: порцелянові підставки під пиріжки і торти , фруктовниці , компотніцу і соусниці .
Вишуканий смак аристократії придумував все нові предмети , які стали незамінними в побуті. Так з'явилися порцелянові салатники , ложки , набори для перцю і солі. Навіть кільця для серветок стали виготовляти з фарфору.
А порцелянових справ майстри створювали неповторні шедеври для декору. Свічники , дивовижної краси вази , невеликі скульптури або навіть цілі порцелянові композиції стали неодмінним атрибутом для прикраси.
У наші дні порцеляновий посуд і раніше вважається красивою і вишуканою. Відрізняючись досить високою міцністю і жаростійкість , вона довго зберігає тепло і є самою екологічною посудом.
|