Суббота, 11.01.2025
Це цікаво / Это интересно
Меню сайта
Категории раздела
Українською [70]
На русском [10]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Другое » Українською

Як вибрати газовий котел

Припустимо, Ви точно знаєте, що газовий котел, це те, що потрібно. Але ж вони бувають різні ... У такому асортименті складно не втратити орієнтир.

Який потрібен спосіб монтажу? Газові котли залежно від типу монтажу діляться на види:

Парапетні;
Підлогові;
Навісні.
Вибирайте найзручніший спосіб монтажу. Якщо є можливість встановити навісний або парапетний котел, Ви значно заощадите простір будинку.

У підлогових котлах теплообмінник зазвичай сталевий або чавунний. Ці матеріали міцні і довговічні, забезпечать тривалий термін експлуатації котла.

У навісних котлах зазвичай теплообмінник зроблений з міді, вона легка, має тривалий термін служби і підвищує теплопровідність.

Яка необхідна потужність котла?

На питання Ви самі легко знайдете відповідь, розрахувавши потужність за простою формулою: 10 м кв. 1 кВт потужності котла. (За умови гарної теплоізоляції в приміщенні з висотою стель до 3 м).

Одне або двоконтурний котел вибрати? Якщо Вам потрібен опалювальний апарат виключно для опалення, тоді сміливо вибирайте одноконтурний котел. У одноконтурних котлів, при необхідності, є можливість підключення бойлера. Крім цього, одноконтурні котли дають можливість забезпечити роботу та інших контурів наприклад підключення теплих підлог. Але якщо є необхідність в забезпеченні гарячого водопостачання для будинку, в такому випадку двоконтурний котел це Ваш вибір.

Котел з двома контурами, може бути проточного типу або ж мати вбудований бойлер. Котел з двома контурами приготує гарячу воду у необхідній кількості.

 

Камері якого типу згоряння віддати перевагу?

Природна тяга властива котлам з відкритою камерою згоряння. Вони досить гарні, але встановлюючи їх, варто не забувати, що такі котли вимагають наявність вентиляції в приміщенні.

Котлам із закритою камерою згоряння властива більш складна конструкція. Адже їхня робота передбачає видалення продуктів згоряння за допомогою вентилятора і подачу повітря для горіння. Зручність таких моделей в тому, що не потрібно стандартний димохід, оскільки конструкція котла передбачає приплив повітря ззовні приміщення.

Для чого служить теплообмінник?

Теплообмінник - це центральна деталь в котлі, саме проходячи через нього, холодна вода нагрівається. Так як це основна деталь котла, саме вона впливає на термін служби котла і ефективність його роботи. Вибираючи котел, зверніть увагу, що теплообмінник в котлі може бути зроблений:

З чавуну - це міцні, важкі, дорогі котли. Чавунний теплообмінник може прослужити 25-50 років, абсолютно не схильний до корозії, але чутливий до різких перепадів температури;

З стали - легше і пластичнее мідних, термін служби 10-15 років. Але сталеві теплообмінники схильні до корозії;

З міді - легкі, стійкі до корозії, мають хорошу теплопровідність, ідеальні для настінних котлів.

Звертати чи увагу на таку функцію як регулювання потужності котла? Розрізняють котли:

Одноступінчаті;
Двоступеневі;
Котли з плавним регулюванням потужності.
Перший вид котлів має тільки один рівень потужності, відповідно, у двоступеневих два рівні потужності. За допомогою котлів з плавним регулюванням потужності Ви зможете уникнути надмірної витрати палива. Вибираючи котел за рівнями потужності, не можна сказати який буде краще. Але потрібно пам'ятати, що повна потужність котла потрібна всього 2-3 місяці на рік. Можливо, оптимальним варіантом буде покупка опалювального апарату з плавним регулюванням потужності, таким чином, Ви зможете комфортно опалювати будинок в різному діапазоні температур.

Звертати чи увагу на конденсаційний котел?

Крім звичайних котлів, є і конденсаційні котли. Теплотехніка такого типу має масу переваг. Конденсаційний котел, відрізняється від звичайного своєю будовою, принципом роботи і звичайно ж результатом роботи.

Звичайні котли, при спалюванні палива, не використовують всю теплоту яка виходить в процесі горіння. Конденсаційний ж, спалюючи паливо, використовує для роботи ще й приховане тепло, яке зазвичай втрачається при виході з водяною парою з класичного котла. Для того щоб використовувати це тепло, потрібно зробити конденсацію пари, охолодивши виходять при згорянні гази до низької температури. Це і є принцип роботи конденсаційного котла.

У котлів конденсаційного типу, максимально можливий ККД, що перевищує 100%! Це на 20-30% вище, ніж ККД у звичайних котлів, відповідно, вони споживають менше палива для обігріву будинку. Купуючи конденсаційний котел, Ви отримуєте апарат допомагає економити і працюючий ефективно надміру.

Єдиним мінусом таких пристроїв залишається ціна. За рахунок переваг, їх вартість значно дорожче звичайних котлів. Але пам'ятайте, це вигідне капіталовкладення, Ви щомісяця будете економити витрати на опалення, і таким чином котел окупить себе досить швидко. Існує універсальне правило, за яким ми можемо розрахувати необхідну дому потужність котла. Все дуже просто, на 10м² витрачається 1 кВт потужності котла. Відповідно, для приміщення в 240 м² нам потрібен котел з потужністю в 24 кВт

Категория: Українською | Добавил: 329 (18.05.2015)
Просмотров: 655 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
ИНТЕРЕСНО
Copyright MyCorp © 2025
Создать бесплатный сайт с uCoz