Календар вважається одним з найпоширеніших видів поліграфічної продукції. Мабуть, важко знайти ще такий предмет , який би мав таку кількість видів і рішень для виконання однієї і тієї ж задачі .
У наші дні календар служить не тільки для обчислення днів і місяців. Наприклад , вже зараз нарозхват йде місячний посівний календар 2014 , за яким дачники починають планувати висадку розсадного матеріалу.
Коріння появи першого календаря йдуть далеко в Стародавній Рим . Тоді він вважався боргової книгою і по ньому в перших числах місяця ( календ ) боржники платили данину. Звідси, напевно , і пішла назва - календар.
У Стародавньому Єгипті календар " будувався " спираючись на розливи Нілу. Вони регулярно проходили в одне і теж час і через однаковий проміжок часу. Єгиптянам якраз вистачало цього часу , щоб привести в порядок канали і греблі і зберегти води Нілу для поливу земель.
Різні народи складали свої календарі і прив'язували їх до руху небесних тіл . Але так як сонячні і місячні цикли не співпадають , в календарях постійно були неточності , які згодом змусили державних діячів проводити відповідні реформи.
Найбільшу реформу в Росії провів Петро І і зрівняв вітчизняне літочислення з європейським. У 18-19 століттях в Росії календар нагадував товсту книгу , в якій відображалося житіє святих , розповідалося про різних святах і забобони . Тому вислів: " почитати календар перед сном " - цілком себе виправдовувало .
Сучасні календарі бувають різних видів : настінні , настільні , перекидні , квартальні , кишенькові . Всі вони крім основної функції містять багато інформації , часто дуже корисною. Це можуть бути позначення штрих -кодів різних країн , телефони таксі та екстрених служб вашого міста , карти метро та схеми вокзалів і багато іншого.
|