У сучасному світі комп'ютерна техніка увійшла в кожну сферу життєдіяльності людини. Без неї стало неможливим наше існування .
І це не проблема , адже сьогодні комп'ютер купити абсолютно нескладно - в магазинах асортимент неймовірно багатий.
Сорокові роки минулого століття стали початком створення обчислювальної техніки з сучасною логікою та сучасною архітектурою .
Ніяке інше людське винахід не зрівняється з комп'ютерною технологією в плані свого швидкісного еволюційного розвитку. У п'ятдесяті роки комп'ютер через його величезних габаритів сміливо можна було назвати « гігантським монстром ». І яке колосальне перевтілення ми бачимо сьогодні .
Акуратний і компактний , прекрасно розміщується на письмовому столі і навіть з'явилася можливість вбудовування його в корпус маленьких наручного годинника.
У 1938 році з'явився перший комп'ютер Z1 , створений Конрадом Цузе . Цей механічний обчислювач був величезних розмірів , мав електричний привід і обмежену можливість програмування за допомогою клавіатури.
Наступною моделлю став Z2 , основою якого були телефонні реле. У 1941 році Цузе створює нову модель : Z3. Це перша модель, що одержала практичне застосування . Проектування крила літака відбувалося з його допомогою. У 1944 році всі ці три моделі були знищені внаслідок бомбардувань в Берліні.
У 1944 році працює німецьку шифрувальну машину «Енігма » - перша машина з застосуванням великої кількості електронних ламп. Це рік переходу з механіки на електроніку.
У 1946 році з'явився « Еніак » або як його охрестила американська преса - « Гігантський мозок ». Дана техніка брала участь при розрахунках у створенні водневої бомби. Кілька тижнів було потрібно витратити для програмування цієї машини.
У 1951 році з'явився «Вихор» , який повністю займав двоповерховий будинок. Його вважають прообразом цілого ряду комп'ютерних технологій , які зіграли важливу роль у створенні розвиненої системи протиповітряної оборони США .
Вище перераховані прабатьки сучасних комп'ютерів. Як говориться: «Прогрес не стоїть на місці».
Автор - Литвинова Світлана
|