Ще кілька десятиліть назад послугою проектування інтер'єру користувалися тільки заможні особи, пересічні люди воліли облагороджувати житловий простір власними силами. Сьогодні передусім цінуються креативність, унікальність, стильність, професійність, а тому без художника-конструктора не обійтися. Ми розповімо, як вибрати дизайнера інтер'єру.
Професія «дизайнер»: хто це такий?
Дизайнер – фахівець сфери художнього конструювання. Він займається оформленням інтер'єру на всіх стадіях – від ідеї проекту до підбору стилістично гармонійних аксесуарів. Він бере активну участь у контролі ремонтно-будівельних робіт: розміщення освітлення, вентиляції, акустики, обробці поверхонь, можливого перепланування.
Представник даної професії відмінно розбирається в історії мистецтва, знає класичні стилі і сучасні модні віяння. Разом з цим він володіє ідеальним почуттям смаку, гармонії, колірного сприйняття, художнім чуттям і своїм неповторним баченням.
Успішне проектування залежить в рівній мірі від естетики і функціональності. Приміром, для розміщення вбудованого в стіну акваріума потрібно не тільки синхронізувати колір неонових ламп з лускою рибок і гамою на шпалерах, але і правильно підібрати місце розташування, точно розрахувати допустимий розмір резервуара, спланувати, яким чином будуть підведені всі необхідні комунікації, де розмістити обладнання і яку обробку краще використовувати.
Як бачимо, дизайнер повинен володіти широким переліком спеціальних знань. Він художник, декоратор, архітектор, інженер і конструктор в одній особі. Фахівці запевняють, що дизайну інтер'єру без архітектури не існує.
Шукате дизайнера інтер'єру?! Тоді вам сюди: rybinska-design.com.
Вибираємо дизайнера
Якщо ви твердо вирішили довірити процес ремонту квартири фахівця, його слід шукати:
● у модних дизайн-студіях;
● в магазинах, фірмах, на фабриках, що спеціалізуються на виробництві/постачання/продажу меблів, матеріалів для ремонту;
● в архітектурних організаціях;
● у вільному плаванні (на персональних сайтах або форумах фрілансерів).
Охочих заробити на вашій квартирі знайдеться безліч, однак далеко не всі з них зможуть це зробити якісно. При виборі виконавця звертаємо увагу на такі моменти:
● кваліфікація/освіта (вузівський диплом за спеціальністю «дизайн» або «архітектура середовища», вища школа стилістики + спеціалізовані курси);
● досвід (хоча б від двох років);
● специфіка попередніх проектів (житлові квартири, офіси, клуби тощо);
● місце роботи (представники фірм, студій – більш надійний варіант, а от з фрілансерами, які можуть привабити низькими цінами, варто бути обережніше);
● портфоліо (важливі лише реалізовані проекти, а не амбітні задуми);
● відгуки («народну поголоску» не можна ігнорувати ні в якому разі, це найбільш об'єктивна оцінка того чи іншого кандидата);
● ставлення до роботи (наприклад, добросовісний дизайнер ніколи не просить вислати йому виміри поштою, він відвідає квартиру і особисто їх здійснить);
● ціна питання (проаналізувавши ринок, орієнтуйтеся на середній сегмент, занадто мало просять новачки і невпевнені, якщо ви хочете, щоб ваша квартира стала полем для навчальних експериментів – вперед!);
● суб'єктивна оцінка.
Що стосується останнього пункту, то створення креативного дизайну – це насамперед спілкування художника і клієнта. Ваші особисті уподобання можуть не співпадати. Однак якщо клієнт без розуму від поп-арту, то фахівець не стане нав'язувати йому свою улюблену вікторіанську класику. Він відчує замовника, і, застосувавши особистий досвід і знання, зробить поп-арт-проект для конкретної квартири і конкретної людини. Не варто вперто гнути свою лінію, адже ви наймаєте спеціаліста для того, щоб слухати його порад, креативним рішенням. Однак якщо спілкування приносить тільки роздратування і невдоволення, краще від послуг такого дизайнера відмовитися. Взаємовигідним йому не стати.
Паперова частина: договір, ескіз, креслення
Оформлення квартири – процес творчий, який може шалено захопити замовника і виконавця. Однак не варто халатно забувати про складання документації.
У перелік обов'язкових паперів входить двосторонній договір, план БТІ (бюро технічної інвентаризації), ескізна частина проекту, зроблена виконавцем у форматі 3D і робочі креслення. У договорі повинні бути прописані техзавдання, кінцева вартість послуг, характер і порядок оплати, терміни виконання, штрафні санкції та шляхи розірвання цього договору. Поверховий креслення від БТІ особливо необхідний, якщо заплановано перенесення стін, зведення перегородок і т. п. Відповідальний фахівець ніколи не приступить до складання ескізу без відомостей про пристрої будинку.
До кого звернутися?
Сучасні технології дозволяють співпрацювати з художниками віддалено. Це значно розширює географію пошуку і ваші можливості. Всім жителям України, Росії та інших країн СНД радимо звернути увагу на успішну столичну фірму VIP-Remont. За 8 років успішної кар'єри фахівці компанії розробили безліч проектів для замовників з різних міст і країн. Роботи від VIP-Remont – це завжди креативно, сучасно, грамотно, високопрофесійно.
Резюмуючи, зазначимо, що сучасні власники квартир доручають їх оформлення фахівцям. Порівняно молода професія дизайнер інтер'єрів виходить в маси. Не варто кидатися на барвисті 3D-ефекти портфоліо. Аналізуйте реальні заслуги кандидата (його досвід, завершені проекти, освіта, додаткові курси, тренінги, конкурси), збирайте відгуки, задавайте питання, будьте допитливі при складанні документації і шукайте СВОГО дизайнера. Інтер'єр без душі нічого не варто.
|