Відрізнити зерна можна навіть за зовнішнім виглядом.
Подовжені зерна Арабіки відрізняє більш рівномірний колір обсмажування. Вважається, що цей сорт кави є найціннішим, бо володіє незвичайним складним ароматом і смаком. Смак Арабіки - солодкий, з легкою кислинкою.
Зерна Арабіки містять 18% ароматичних масел, які при обсмажуванні виділяються на поверхні своєрідною плівкою. Під час приготування кави ці масла додають напою незвичайний аромат і оригінальні смакові властивості. Також вони містять 1-1,5% кофеїну і 8% цукру.
Зерна робусти майже круглі, на кінцях поздовжньої борозенки мають цятки. Вони після обсмажування рідко отримують рівномірний забарвлення. Смак робусти гіркуватий. Робуста славитися тим що в ній практично відсутня кислинка. Ну і звичайно ж - головна відмінність робусти від Арабіки - це подвоєне вміст кофеїну - до 3%, тому зерна активно використовують для виготовлення різних медичних препаратів і бадьорять продуктів.
Робуста містить 8% ароматичних масел, тому вона поступається арабіка в ароматі. Часто зерна сорту робуста, завдяки щільній в'язкості, додають в еспресо для отримання міцної піни.
Обрати каву, чай чи ыншы напитки ви можете тут: /kava_chai_napitki.
На сайты великий асортимент товарыв високої якості за доступними цінами.
Обсмажування кави
Втім, навіть оптимальна для Вас пропорція сортів може не дати того самого, ідеального кави. Багато що залежить ще і від обсмажування, яка є найважливішим етапом в приготуванні кави. Всього виділяють п'ять типів обсмаження:
перша ступінь обсмаження (не використовується в продажу, це практично сирої кави) скандинавська (друга, найлегша, дає напій низької фортеці з легким, майже невловимим ароматом застосовується для найніжніших сортів арабіки. Зерна при такій обсмажуванні набувають світло-коричневий колір, а напій з них виходить легким по консистенції, з високою кислотністю і великою кількістю кофеїну. Легка обжарка найкраще підходить для заварювання у френч-пресі. Таку каву прекрасно бадьорить, тому його рекомендується пити вранці.)
американська (третя, більш інтенсивна, смак і аромат напою стають більш вираженими, надає кави легку приємну гірчинку)
французька (четверная, зерна дають напій гіркого або слідкувати-гіркого смаку. насичений аромат, яскравий смак і густота-основні ознаки французького обсмаження. А ось кофеїну в такій каві залишається не так вже й багато, тому його можна пити після обіду.)
італійська (п'ята, найсильніша ступінь обсмаження, кава набуває особливо гострий, яскравий смак і аромат, трохи палений і гіркий)
Обжарка - дуже тонкий процес, навіть незначна помилка в часі або температурі може зіпсувати каву.
помел
Фінальна стадія отримання кави - це помол, який також має колосальне значення. Всього буває 3 види помелу, від самого грубого (для френч-преса і кавоварки побутового типу) до найдрібнішого (для приготування кави в гуртку). Мелена кава втрачає свої властивості ще швидше, ніж обсмажений, а тому вважається, що молоти зерна необхідно безпосередньо перед варінням. Але той кави, який продається вже меленим, повністю зберігає свої властивості за рахунок вакуумної упаковки, що не пропускає всередину кисень.
Грубі (АБО ВЕЛИКИЙ) помолитися - мелють 10 секунд (час вказано для самої звичайної електрокавомолки без «наворотів»). Часточки кави можуть бути розміром до 0,8 мм. Таку каву підходить для приготування в поршневий кавоварці або для варіння в кавнику, джезві. Наполягати його потрібно 6-8 хвилин.
Середнього помелу - час помелу - 13 сек. Час екстракції (настоювання) - 4-6 хв. Універсальний, підходить для багатьох способів заварювання.
Тонкого помелу - час помелу - 15-20 сек., Настоювання - 1-4 хв. Використовується в кавоварках з фільтрами. Як не дивно, тонкий помел зберігається найдовше: дрібні частинки лежать більш щільно, погіршуючи контакт з повітрям.
ТОНКИЙ ЕСПРЕССО помолитися - таку каву застосовують в кавоварках-еспресо (крізь кави пропускають струмінь пара).
Надтонкий помел - такий порошок схожий на борошно. З нього варять турецьку каву в турці, або заварюють прямо в гуртку.
|