Зайдемо в будь-який магазин, що торгує побутовою технікою. Величезний вибір пральних машин-автоматів. Тут і Зануссі, і Мілі, і Сіменс, і Самсунг і ще багато інших марок. Як же не загубитися в цьому морі пральних машин? Як знайти свою єдину помічницю? Попри всю різноманітність моделей пральна машина залишається апаратом, головне призначення якого - прання білизни, полоскання і віджимання. Під цим кутом зору давайте і підійдемо до вибору машини.
Як вибрати пральну машину? Перше, що зазвичай впадає в очі - це цифри - 1200, 1000, 800 і т.д. Вони говорять про те, скільки оборотів робить барабан машини при віджиманні. Природно, чим вище цифра, тим більше сухим буде білизна після віджимання. Прийнято вважати, що для віджиму цілком достатньо 800 оборотів. Досвід же багатьох господинь показує, що найоптимальнішим є віджимання при 1000 оборотів. Білизна при такому віджиманні досить сухе. Звичайно, 1600 або 1800 оборотів ще суші відіжмуть білизна. Питання лише в тому, наскільки потрібно вам таке суху білизну?
Більш важливим є наявність функцій регулювання кількості обертів і відключення віджиму взагалі. Менша кількість оборотів підходить для тонкого і делікатного білизни, наприклад, шовкових блуз. А якщо машина оснащена функцій відключення віджиму, то в ній можна прати і жіночі капронові колготки.
Але якщо пральна машинка зламалась то краще спробувати її поремонтувати. Рекомендую звернутись сюди: http://stiralki-remont.kiev.ua/. Якщо вже і тут не зможуть нічого зробити то вже точно варто купляти нову.
Наступне, на що зазвичай звертають увагу - це букви А, В, С, Д. Ці букви говорять про те, наскільки добре пральна машина виконує ту чи іншу операцію. При цьому оцінюється клас енергоспоживання, прання і віджимання:
А - відмінно
В - дуже добре
С - добре
Д - задовільно.
Якщо, наприклад, на машині коштує клас енергоспоживання А, то це означає, що при пранні вона споживає електроенергії менше, ніж 1 кВт. Але слід пам'ятати, що якщо на машині стоїть клас віджиму С, це не означає, що білизна вона буде віджимати погано.
Інше питання, який часто хвилює наших господинь - це матеріал, з якого зроблений бак машини. За радянських часів у більшості машин баки були сталевими. І тільки у маленьких «крихіток» та «Фей» бак був зроблений з пластмаси. Тому вони необгрунтовано вважалися менш надійними. Коли більшості населення стали доступні машини-автомати, то в магазинах весь час цікавилися питанням: «А бак машини з нержавійки?» Найчастіше бак з нержавіючої сталі був вирішальним аргументом на користь вибору машини. В даний час на цінниках можна прочитати і карборан, полиплекс, фібран і т.д. Всі ці назви по суті означають одне і те ж, а саме: бак машини зроблений з пластика. Використання таких матеріалів дозволило значно здешевити вартість апарату, а також знизити шум при роботі машини. Термін служби бака з пластика становить 25-30 років. Це цілком достатній термін експлуатації для машинки. У магазинах можна знайти і машинки з баком з нержавіючої сталі, але вартість таких агрегатів значно вище.
Важливим є питання про завантаження машини, тобто кількості білизни в кілограмах, яке можна покласти і випрати одночасно. Стандартними параметрами є такі: 3 кг, 4,5 кг і 5 кг. Є машини і з завантаженням бака до 7 кг. Однак слід мати на увазі, що прання білизни в машині-автоматі не скасовує його попереднє сортування за кольором і за ступенем забрудненості. Тобто ви все одно не зможете одночасно прати білу білизну з кольоровим. Тому великий обсяг завантаження важливий хіба що для багатодітних сімей. Якщо ж спробувати уявити конкретно, що можна покласти при маркуванні машинці 4,5 кг., То виявляється, що це 2 підодіяльника 140х200см. і простирадло 160х220 см. Або 2 підодіяльника 140х200см і 4 наволочки 70х70. Або 2 підодіяльника 140х200см і 2 простирадла 140х200. Або 4 великих рушники і 5 маленьких.
З чого б не був зроблений бак, пральна машина цінна, насамперед, набором своїх функцій. І ось тут виробники постаралися на славу. Можна знайти машини, в яких є біо-прання, прання дитячої білизни, дбайлива прання, функція пятновиведенія і т.д. При цьому слід пам'ятати, що пральна машина призначена для прання білизни. Тому в будь-який з них повинна бути попереднє прання, основне прання і віджимання. Або іншими словами: повний цикл і укорочений цикл. Повний цикл передбачає, що ви завантажуєте білизну, і воно спочатку замочується і злегка перуть на попередній пранні, потім вода зливається і починається основний цикл прання. При пранні бавовни, наприклад, повний цикл складе приблизно 1,5 години. А якщо білизна не дуже забруднене? Тут корисною виявиться функція прискореної прання - вона дозволяє заощадити до 25% відсотків часу, що важливо. Деякі виробники пішли ще далі і наділили свої машини функцією біо-прання або супер-короткій пранням. Це прання не надто забрудненої білизни за 30 хвилин. Чи потрібна така функція, вирішувати вам. Що ж стосується функції пятновиведенія, то по суті це сильно забруднена бавовни, яка не замінює хімчистку. Такий же результат можна досягти додаванням до прального порошку відбілюючих засобів.
У кожній машині також передбачені програми для прання синтетики, делікатних речей і вовни. Багато виробників пропонують також функцію «Ручне прання вовни». На перший погляд вона здається життєво необхідної, тому що дозволяє прати вовняні речі ручної в'язки і ті, на яких стоїть маркування «Ручне прання». Але досвід показує, що аналогічний результат досягається комбінацією функції прання вовни і відключенням віджиму. Тоді вовняна річ стирається дбайливо і практично так, як стирають вручну. Після закінчення прання вода не зливається, і річ лежить у воді, поки господиня не включить режим віджиму. Таким же чином можна прати і жіночі капронові колготки, і бюстгальтери, а також блузки з натурального шовку.
Деякі машини мають і такою функцією, як легка прасування. Багато хто вважає, що це позбавить їх від необхідності гладити випрану білизну. Але, по суті, це означає лише одне: після прання і віджиму машинка робить кілька обертів, щоб розпушити білизну, після чого воно сушиться без складок. Але прасування білизни це, природно, не замінює, а лише полегшує її.
Можна зустріти і таку додаткову функцію, як обробка білизни іонами срібла. Чи потрібна вона - питання спірне. По-перше, машинки з такою функцією дуже великі самі по собі. По-друге, що теж істотно, термін служби срібних стрижнів не вічний і відразу виникає проблема їх заміни.
Краще варто звернути увагу на іншу, більш важливу функцію - це додаткове полоскання. Така функція потрібна людям з алергічними захворюваннями, тому що включає в себе додатковий віджим в процесі полоскання і подальше додаткове полоскання. Таким чином миючі засоби видаляються з білизни набагато краще.
Дуже корисною представляється функція відкладеного старту. Вона важлива для тих, у кого стоять двох-тарифні лічильники, і електроенергія за нічним тарифом значно дешевше денного. Корисна вона також тим, у кого маленькі діти, оскільки дозволяє завантажити машину з вечора, а вранці, коли ви встанете, пелюшки вже будуть випрані. В Європі такою функцією користуються дуже активно, тому що там господиня завантажує білизна з ранку, машина включається в роботу вдень і до приходу господині з роботи білизна вже випрана. Наші ж комунальники частенько грішать несподіваним відключенням води. А після включення вода йде такого кольору, що дістанете ви звільнити барабан пральної машини не білим, а рудим. Але в цілому функція представляється вельми корисною.
Такий же бажаною, але зовсім необов'язковою здається і функція блокування від дітей. Чи потрібна вона? Вирішувати тільки вам.
Останнє, на що хотілося б звернути увагу - це управління машиною. Зараз є машини-автомати з електронним, сенсорним і механічним управлінням. Є машини, які спілкуються з вами за допомогою голосу. Є такі, які пишуть інформацію на дисплеї. Є ті, які повідомляють, скільки часу залишилося до кінця прання і що роблять в даний відрізок часу. Все це не впливає на якість прання. Це лише питання ваших особистих переваг і зручності особисто для вас.
Слід також пам'ятати, що чим більше у машинки заявлено функцій, тим вона дорожча. Чим більше всяких нововведень типу програмування прання, голосових повідомлень, тим вона також дорожче. Чи варто переплачувати?
Вдалого вам вибору!
|