Вдало підібрані і грамотно розміщені світильники не тільки вигідно підкреслять особливості інтер'єру, але і створять приємну атмосферу. За допомогою освітлення можна також розділити приміщення на зони, приховати недоліки, візуально збільшити або розширити його. Вибираючи, який світильни вибрати в передпокій, слід врахувати чимало нюансів, зокрема габарити і недолік природного світла.
Правила освітлення передпокоїв
Освітлення передпокою ділиться на основне, локальне і додаткове. До основного висвітлення можна віднести люстри, інші світильники на стелю або комбінацію накладних (вбудованих) світильників. До локального висвітлення відносять грамотно розташовані світильники, що дозволяють підкреслити певну зону або деталь інтер'єру. Наприклад, кілька точкових світильників над дзеркалом, або ж настінний плафон. До додаткового висвітлення найчастіше відносять грамотно виставлене світло, що проникає з інших кімнат, або додатковий декоративний світильник
Основний нюанс освітлення передпокої полягає в тому, що в неї рідко проникає денне світло через відсутність вікон, або ж його недостатньо. А оскільки бажано, щоб передпокій була яскраво освітлена, досягти цього можна лише за допомогою правильного розташування світильників.
Вибрати та замовити світильник ви можете тут: www.serenagroup-ru.com/brands/view/sylcom.
Великий вибір якісних світильників за розумними цінами.
Освітлення повинне бути яскравим, але не різким.
Ще одне важливе правило освітлення передпокою. Якщо коридор використовується ще і як спосіб переходу з кімнати в кімнату, обов'язково потрібно підібрати додаткове освітлення для постійної орієнтує підсвічування, особливо в темний час доби. Для цього зручно використовувати світильники з фотоелементами або датчиками руху, що дозволить їм включатися і вимикатися автоматично.
Світло в передпокої повинен бути м'яким, розсіяним, і в той же час гармоніювати з освітленням інших кімнат. Не повинно бути різких переходів від занадто яскравого світла до тьмяного, або навпаки. Це погано впливає на зір і психіку, дезорієнтує, пригнічує.
Основне освітлення повинно бути найяскравішим, але не різким. Найкраще використовувати світильник з матовим плафоном або спрямований на стелю. Це дозволить уникнути ефекту «прожектора», і освітити приміщення яскравим, але в той же час м'яким, розсіяним світлом.
Важлива також і правильна компоновка світильників. Найкраще, крім основного стельового світильника, розташувати кілька світильників над дзеркалом, ще кілька - над вішалкою або стінним шафою, і 1-2 ряди вздовж всієї ширини коридору. Це дозволить розділити приміщення на зони, і в разі потреби виділяти світлом ту чи іншу його частину.
Обов'язково потрібно виділити світлом дзеркало і вішалку.
Висока дзеркало найкраще підсвітити двома світильниками, розташованими над ним. Якщо ж воно вправлено не в стіну, а, наприклад, в дверцята стінної шафи. Над ним найкраще розташувати карниз з світильників з регульованим напрямом світла. Про правила освітлення дзеркал читайте тут.
Освітлення передпокою різних габаритів
А ось для занадто високих приміщень варто використовувати світильники з можливістю регулювання світлового потоку. Це дозволить яскраво висвітлити стіни і затінити стелю, візуально зменшивши його. У такому приміщенні не можна додатково використовувати настінні і підлогові світильники, спрямовані вгору.
Можна і зовсім не приховувати особливості конструкції коридору, а спробувати обіграти їх, перетворивши недолік в гідність. Наприклад, в занадто довгому і вузькому коридорі можна розташувати точкові світильники у вигляді суцільної смуги по центру приміщення, або ж двох карнизів з вбудованими «непомітними» світильників по стінах.
Ще одним складним варіантом передпокої, що вимагає особливо ретельно продуманого приміщення, може бути коридор складної геометричної форми. Найчастіше це приміщення у вигляді багатокутника, наприклад Г-образне, або з безліччю ніш. В цьому випадку розділити візуально приміщення на кілька зон, використовуючи локальне освітлення, або кілька груп стельових світильників.
Можна підкреслити світлом геометричні особливості приміщення, розташувавши по 2-3 точкових світильника над нішами.
А Г-подібну форму коридору, зустрічається в деяких квартирах, можна підкреслити за допомогою одного ряду світильників по центру стелі, який повторює контури коридору. Таким же чином можна навпаки, згладити неправильну геометричну форму передпокої, зсунувши акцент за допомогою затінення деяких зон.
|